24 Օգոստոս 2011 - 11:52 AMT
Օգոստոսի 24-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,8 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 367.96 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 367.95 դրամ:
Օգոստոսի 24-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 367.62 դրամ` օգոստոսի 23-ի համեմատ ավելանալով 0.40 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 530.66 դրամ` ավելանալով 0.25 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12.72 դրամ` ավելանալով 0.02 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 24 августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,8 млн по курсу 367,96 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 367,95 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 24 августа составил 367,62 драма, увеличившись по сравнению с 23 августа на 0,40 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 530,66 драма, увеличившись на 0,25 пункта, а курс 1 российского рубля составил 12,72 драма, увеличившись на 0,02 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.