26 Օգոստոս 2011 - 11:54 AMT
Օգոստոսի 22-26-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 71,734,475 ԱՄՆ դոլար 366.86 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 76,945,521 ԱՄՆ դոլար 368.15 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 9,600,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 367.86 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 200,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 367.75 դրամ` մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Օգոստոսի 15-21-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 27.2 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 24.7 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 22 по 26 августа на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 71,734,475 долларов США по 366.86 драма/1 доллар США и продано 76,945,521 долларов США по 368.15 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 9,600,000 долларов США по 367.86 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 200,000 долларов США по 367.75 драма/1 доллар США.
С 15 по 21 августа объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 27.2 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 24 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.