29 Օգոստոս 2011 - 07:18 AMT
2011-ի առաջին կիսամյակում Երևանի փայլաթիթեղագլանման ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանը, որը մտնում է աշխարհում ալյումին և կավահող արտադրող խոշորագույն ՌՈՒՍԱԼ Միացյալ ընկերության կազմի մեջ, արտադրել է 13 110 տոննա արտադրանք: Ինչպես նշվում է ընկերության մամլո ծառայության հաղորդագրությունում, դա 8,2 տոկոսով ավել է անցյալ տարվա նույն շրջանի համեմատ:
Հաշվետու շրջանում արտահանման ծավալը կազմել է 12 602 տոննա արտադրանք, ինչը գերազանցում է անցյալ տարվա հունվար-հունիսի ցուցանիշը 4 տոկոսով: Հայաստանի ՊԵԿ մաքսային ծառայության տվյալների համաձայն ԱՐՄԵՆԱԼ-ի արտահանման աճը դրամական արտահայտմամբ կազմել է 19 տոկոս` մինչև 45,1 մլն դոլար:

29 Август 2011 - 07:18 AMT
Ереванский фольгопрокатный завод АРМЕНАЛ за первое полугодие 2011 года экспортировал на 4% больше продукции
В I полугодии 2011 года ереванский фольгопрокатный завод АРМЕНАЛ, который вместе с предприятиями САЯНАЛ, “Уральская фольга” и “Саянская фольга” образует в Упаковочный дивизион РУСАЛа, произвел 13 110 тонн продукции. Как отмечается в сообщении пресс-службы компании, это на 8,2% больше по сравнению с аналогичным период прошлого года.
Объем экспорта за отчетный период составил 12 602 тонн продукции, что превышает показатель января-июня прошлого года на 4%. По данным Таможенной службы Комитета по госдоходам Армении, рост экспорта АРМЕНАЛа в денежном выражении за тот же период составил 19% – до 45, 1 млн долларов.