Օգոստոսի 29-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2.1 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 368 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 368 դրամ:
Օգոստոսի 29-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 368.28 դրամ` օգոստոսի 27-ի համեմատ ավելանալով 0.20 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 534.71 դրամ` ավելանալով 3.20 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12.80 դրամ` ավելանալով 0.05 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 29 августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,1 млн по курсу 368 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 368 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 29 августа составил 368,28 драма, увеличившись по сравнению с 26 августа на 0,20 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 534,71 драма, увеличившись на 3,20 пункта, а курс 1 российского рубля составил 12,80 драма, увеличившись на 0,05 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.