Օգոստոսի 30-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,46 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 367.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 367 դրամ:
Օգոստոսի 30-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 367.93 դրամ` օգոստոսի 29-ի համեմատ նվազելով 0.35 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 531.07 դրամ` նվազելով 3.64 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12.71 դրամ` նվազելով 0.09 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

30 Август 2011 - 12:07 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 30 августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,46 млн по курсу 367 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 367 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 30 августа составил 367,93 драма, сократившись по сравнению с 29 августа на 0,35 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 531,07 драма, сократившись на 3,64 пункта, а курс 1 российского рубля составил 12,71 драма, сократившись на 0,09 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.