Սեպտեմբերի 1-5-ը Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Սինձյան Ույգուրական Ինքնավար շրջանի Ուրումչի քաղաքում տեղի է ունենալու «Չինաստան-Եվրասիա» առաջին ցուցահանդեսը, որի շրջանակներում անցկացվելու է ՙԵվրոպական յուրահատուկ սննդամթերքների և գյուղատնտեսական ապրանքների զարգացման ցուցահանդես՚, որին հրավիրված է մասնակցելու նաև ներկայացուցիչներ Հայաստանից:
Ցուցահանդեսը միտված է բարձրացնելու եվրոպական արտադրության յուրահատուկ գյուղատնտեսական ապրանքների ճանաչելիությունը չինական սպառողների շրջանում, ինչպես նաև հարթակ ստեղծելու տվյալ ոլորտում համագործակցության համար:
ՙԵվրոպական յուրահատուկ սննդամթերքների և գյուղատնտեսական ապրանքների զարգացման ցուցահանդես՚-ի կազմակերպիչներն են հանդիսանում` ՉԺՀ կոմերցիայի նախարարությունը իսկ գործադիր կազմակերպիչը` ՙGENETEC International Advertising and Exhibition Co.Ltd՚-ին: Վերոնշյալ ցուցահանդեսի հայկական կողմի մասնակցության կազմակերպիչն է հանդիսանում Զարգացման հայկական գործակալությունը:
ՙԵվրոպական յուրահատուկ սննդամթերքների և գյուղատնտեսական ապրանքների զարգացման ցուցահանդես՚-ին մասնակցում են երկու հայկական ալկոհոլ արտադրող ընկերություններ` ՙԵրևանի կոնյակի գործարան՚ ՓԲԸ և ՙՊտղնի Գոլդ՚ ՍՊԸ, իսկ ՙՉինաստան-Եվրասիա՚ առաջին ցուցահանդեսին մասնակցում է ՙՋերմուկ Գրուպ՚ ՓԲԸ:

31 Август 2011 - 11:34 AMT
В городе Урумчи Синьцзян – Уйгурского автономного района Китая, 1-5 сентября пройдет первая выставка “Китай-Евразия, сообщает пресс-служба Армянского агентства развития.
В рамках этой выставки пройдет также “Выставка эксклюзивных европейских продуктов и развития сельскохозяйственных товаров”, в которой примут участие две армянские компании, производящие алкогольные товары – ЗАО “Ереванский коньячный завод” и ООО “Птхни Голд”. Кроме того, в первой выставке “Китай-Евразия” участвует и ЗАО “Джермук Груп”.
Целью этой выставки является ознакомление китайских потребителей с эксклюзивными европейскими продуктами. Организатором выставки является Министерство коммерции КНР, а организатором участия армянских компаний является Армянское агентство развития. Исполнительным организатором выставки является GENETEC International Advertising and Exhibition Co.Ltd.