31 Օգոստոս 2011 - 12:39 AMT
Օգոստոսի 31-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,2 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 367.24 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 367.40 դրամ:
Օգոստոսի 31-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 367.55 դրամ` օգոստոսի 30-ի համեմատ նվազելով 0.38 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 530.89 դրամ` նվազելով 0.18 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12.71 դրամ` նվազելով 0.01 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 31 августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,2 млн по курсу 367?24 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 367,40 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 31 августа составил 367,55 драма, сократившись по сравнению с 30 августа на 0,38 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 530,89 драма, сократившись на 0,18 пункта, а курс 1 российского рубля составил 12,71 драма, увеличившись на 0,01 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.