Sony Ericsson ընկերությունը թողարկել է իր Xperia arc սմարթֆոնների հաջորդ սերունդը՝ Xperia arc S-ը։ Այս հեռախոսը ընկերությունը ներկայացրել է այսօր Բեռլինում անցկացվող IFA (Internationale Funkausstellung Berlin) ցուցահանդեսի ժամանակ։
Xperia arc S-ն ունի .4 GHz պրոցեսոր, 4.2 դյույմ էկրան, 8.1 մեգապիքսել տեսախցիկ, որը նկարում է 2D/3D պանորամա։ Աշխատում է Android 2.3.4 օպերացիոն համակարգով։
Հիշենք, որ սմարթֆոնի առաջին սերունդը՝ Xperia arc-ը շահել էր «Լավագույն տեսախցիկով Եվրոպական հեռախոս» անվանակարգում Եվրոպական Պատկերման և ձայնի ասոցիացիայի կողմից անկացվող մրցանակաբաշխության ժամանակ։

Компания Sony Ericsson выпустила новое поколение смартфонов Xperia arc – модель Xperia arc S. Этот телефон компания представила 1 сентября на выставке IFA (Internationale Funkausstellung Berlin) в Берлине.
Xperia arc S оснащен процессором 4 GHz, экраном 4.2 дюйма, видеокамерой 8.1 Мп, которая снимает 2D/3D-панораму. Работает в операционной системе Android 2.3.4.
Следует напомнить, что первое поколение смартфонов Xperia arc было признано Европейской ассоциацией изображения и звука “Европейским телефоном с наилучшей видеокамерой”.