Նիստում քննարկվեց նաև «Ֆրեշ» ընկերության նկատմամբ հարուցված վարչական վարույթը: Հանձնաժողովի կողմից կատարված ուսումնասիրությունը, ինչպես նաև ընկերության ներկայացրած պարզաբանումը փաստում են, որ ակցիայի շրջանակում ներկայացված ապրանքը չի վաճառվել այն գնով, որը նշված է գովազդում: Օրենքի խախտման և անբարեխիղճ մրցակցության առնչությամբ «Ֆրեշ» ընկերության հանդեպ կիրառվեց տուգանք՝ 500 հազար դրամի չափով:
Ինչպես նշվում է հանձնաժողովի մամլո հաղորդագրությունում, ակցիայի շրջանակներում, որը գործել է «Ֆրեշ» սուպերմարկետների ցանցում, հայտարարվել է, որ երեք հատ կիվին միասին վաճառվելու է 375 դրամով, սակայն մայիսի 10-ին հաճախորդներից գանձվել է 510 դրամ:

Государственная комиссия по защите экономической конкуренции Армении в ходе заседания 5 сентября оштрафовала компанию «Фреш» на 500 тыс. драмов из-за недобросовестной конкуренции. Результаты мониторинга, проведенного ГКЗЭК, и объяснения, предоставленные компанией, свидетельствуют о том, что товар во время акции не продавался по объявленной цене.
Как отмечается в сообщении пресс-службы комиссии, в рамках акции, действовавшей в сети супермаркетов «Фреш» 4-17 мая, было объявлено, что три плода киви вместе будут продаваться по цене в 375 драмов, однако 10-го мая по данной акции с посетителя взяли 510 драмов.