5 Սեպտեմբեր 2011 - 09:58 AMT
Գուրգեն Եղիազարյան. Արդար խորհրդարանական ընտրությունների դեպքում ՀԱԿ-ը նոր խորհրդարանում կունենա 80-90 տեղ
Հայ ազգային կոնգրեսի ներկայացուցիչ Գուրգեն Եղիազարյանը համոզված է, որ արդար խորհրդարանական ընտրությունների դեպքում ՀԱԿ-ը նոր խորհրդարանում կունենա 80-90 տեղ: Ինչպես հայտարարել է Երևանում մամլո ասուլիսում Գուրգեն Եղիազարյանը. «Եթե ընտրությունների ժամանակ «նկարիչներ» չբերեն, որոնք թվեր կնկարեն, մեր վստահված անձինք չառևանգնվեն ընտրատեղամասերից, եթե ընտրություններին չմասնակցեն մահացած կամ երկիրը լքած մարդիկ, և ընթանան նորմալ, արդար ընտրություններ, ապա նոր խորհրդարանում մենք կունենանք 80-90 տեղ»: Նրա խոսքով, ընտրությունների ընթացքում ՀԱԿ-ը պայքարելու է այն ուժերի դեմ, որոնք կեղեքել են երկիրը:
Իր հերթին ՀՀԿ պատգամավոր Լեռնիկ Ալեքսանյանը նշել է, որ եթե ՀԱԿ-ը խորհրդարանում ունենա 80-90 տեղ, ապա իշխանության կգան ՀԱԿ ընդերքում գտնվող մարդիկ և կշարունակեն այն գործը, որը չավարտեցին 1990-ականներին»: ՀՀ խորհրդարանական ընտրությունները կայանալու են 2012-ի մայիսին:

The Armenian National Congress (ANC) opposition bloc representative Gurgen Yeghiazaryan believes that in case of fair elections, the ANC will get 80-90 seats in the new parliament.
“If they [authorities] do not bring “painters” to the elections to draw figures, our trustees are not kidnapped from polling stations, if the dead and emigrants do not vote, fair elections will provide us with 80-90 seats in the new parliament,” Yeghiazaryan told a news conference in Yerevan.
According to him, ANC will combat those forces which have worn the country out.
For his part, Lernik Aleksanyan, member of Republican Party of Armenian parliamentary group, noted that if ANC gets 80-90 seats in the parliament, people forming the backbone of the Congress will come to office and will continue the work they did not complete in the 1990s.