5 Սեպտեմբեր 2011 - 09:58 AMT
Գուրգեն Եղիազարյան. Արդար խորհրդարանական ընտրությունների դեպքում ՀԱԿ-ը նոր խորհրդարանում կունենա 80-90 տեղ
Հայ ազգային կոնգրեսի ներկայացուցիչ Գուրգեն Եղիազարյանը համոզված է, որ արդար խորհրդարանական ընտրությունների դեպքում ՀԱԿ-ը նոր խորհրդարանում կունենա 80-90 տեղ: Ինչպես հայտարարել է Երևանում մամլո ասուլիսում Գուրգեն Եղիազարյանը. «Եթե ընտրությունների ժամանակ «նկարիչներ» չբերեն, որոնք թվեր կնկարեն, մեր վստահված անձինք չառևանգնվեն ընտրատեղամասերից, եթե ընտրություններին չմասնակցեն մահացած կամ երկիրը լքած մարդիկ, և ընթանան նորմալ, արդար ընտրություններ, ապա նոր խորհրդարանում մենք կունենանք 80-90 տեղ»: Նրա խոսքով, ընտրությունների ընթացքում ՀԱԿ-ը պայքարելու է այն ուժերի դեմ, որոնք կեղեքել են երկիրը:
Իր հերթին ՀՀԿ պատգամավոր Լեռնիկ Ալեքսանյանը նշել է, որ եթե ՀԱԿ-ը խորհրդարանում ունենա 80-90 տեղ, ապա իշխանության կգան ՀԱԿ ընդերքում գտնվող մարդիկ և կշարունակեն այն գործը, որը չավարտեցին 1990-ականներին»: ՀՀ խորհրդարանական ընտրությունները կայանալու են 2012-ի մայիսին:

5 Сентябрь 2011 - 09:58 AMT
Гурген Егиазарян: В случае справедливых парламентских выборов в Армении у АНК будет 80-90 мест в новом парламенте
Представитель Армянского национального конгресса Гурген Егиазарян уверен, что в случае справедливых парламентских выборов у Конгресса будет в новом парламенте 80-90 мест. Как заявил на пресс-конференции в Ереване Егиазарян: “Если в ходе выборов не приведут “художников”, которые нарисуют цифры, наши доверенные люди не будут похищены из избирательных участков, если в выборах не будут принимать участие умершие или покинувшие страну люди, и пройдут нормальные, справедливые выборы, то в новом парламенте нам будет обеспечено 80-90 мест”. По его словам, в ходе выборов АНК будет бороться против тех сил, которые измучили страну.
В свою очередь, депутат парламентской фракции Республиканской партии Армении Лерник Алексанян отметил, что если у АНК будет 80-90 мест в парламенте, то к власти придут люди, которые составляют костяк Конгресса и продолжат то дело, которое не завершили в 1990-ых годах. Парламентские выборы РА ожидаются в мае 2012 года.