Սեպտեմբերի 5-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,67 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 370 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 370 դրամ:
Սեպտեմբերի 5-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 369.12 դրամ` սեպտեմբերի 2-ի համեմատ ավելանալով 0.66 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 521.97 դրամ` նվազելով 2.68 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12.58 դրամ` նվազելով 0.10 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

5 Сентябрь 2011 - 11:04 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 5 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1,67 млн по курсу 370 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 370 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 5 сентября составил 369,12 драма, увеличившись по сравнению со 2 сентября на 0,66 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 521,97 драма, сократившись на 2,68 пункта, а курс 1 российского рубля составил 12,58 драма, сократившись на 0,10 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.