«ԱՐՑԱԽ ՀԷԿ»ԲԲԸ-ի բաժնետոմսերի ազդագիրը ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից գրանցվել է 2011թ-ի օգոստոսի 30-ին /հիմք` ՀՀ ԿԲ նախագահի 30.08.2011 թ-ի թիվ 1/972Ա որոշում/, որի համաձայն առաջարկվում է տեղաբաշխել Ընկերության հասարակ անվանական բաժնետոմսեր հետևյալ պայմաններով` քանակ 3,673,926 հատ, տեղաբաշխման գին` 1,110 ՀՀ դրամ:
Բաժնետոմսերի տեղաբաշխումն իրականացվելու է Ընկերության բաժնետերերի կողմից բաժնետոմսերի ձեռք բերման նախապատվության իրավունքի կիրառման միջոցով, որից օգտվելու համար անհրաժեշտ է մինչև հոկտեմբերի 3-ը Ընկերությանը ներկայացնել բաժնետոմսերի ձեռք բերման նախապատվության իրավունքից օգտվելու մասին գրավոր ծանուցում:
Նախապատվության իրավունքի կիրառման շրջանակներում չտեղաբաշխված բաժնետոմսերը տեղաբաշխվելու են ազատ բաժանորդագրության միջոցով, որը կսկսվի հոկտեմբերի 4-ին և կտևի մինչև հոկտեմբերի 24-ը:
Որպես թողարկման կազմակերպիչ, տեղաբաշխող և հաշվարկային բանկ հանդես է գալիս «ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն: Բաժնետոմսերի ազդագիրը կարելի է ձեռք բերել «ԱՐՑԱԽ ՀԷԿ» ԲԲԸ-ի կամ «ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ի գրասենյակներից` թղթային կրիչով, ինչպես նաև վերջիններիս էլեկտրոնային կայքերից` համապատասխանաբար www.artsakhhpp.com և www.armswissbank.am:

5 Сентябрь 2011 - 12:15 AMT
Центральный банк Армении зарегистрировал проспект эмиссии акций ОАО «Арцах ГЭС». Как отмечается в сообщении пресс-службы «Армсвисбанка», который является андеррайтером и расчетным банком, к размещению подлежат 3 млн 673 тыс. 926 штук простых именных акций по цене размещения 1110 драмов. Это уже третья эмиссия акций ОАО «Арцах ГЭС».
Размещение акций будет проводиться по праву предпочтения действующих акционеров на приобретение акций. Для этого необходимо до 3-го октября представить эмитенту письменное уведомление о применении данного права. Акции, не размещенные в результате применения права предпочтения, будут размещены по свободной подписке, которая продлится с 4-го до 24-го октября.
Проспект эмиссии можно получить в офисах компании «Арцах ГЭС» и «Армсвисбанка», а также воспользовавшись сайтами www.artsakhhpp.com и www.armswissbank.am.