Սկսած սեպտեմբերի 6-ից Telcell ընկերությունը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաշվետեր հաճախորդներին ընձեռել է հնարավորություն համալրել իրենց բանկային/քարտային հաշիվներն առանց բանկ այցելելու:
Ինչպես նշվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, Telcell վճարային համակարգը մշակել և ներդրել է հաշիվների համալրման շուրջօրյա ծառայություն: Ծառայությունն անվճար է և հասանելի համակարգի շուրջ 400 վճարային տերմինալների միջոցով:
«Մանրածախ բանկային ծառայությունների շուկան կրկին գտնվում է վերելքում, ինչն իր հերթին հանգեցնում է բանկերի մասնաճյուղերի աշխատանքի ծանրաբեռնվածության ավելացմանը: Մենք վստահ ենք, որ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կգնահատեն մեր ընկերության տերմինալների միջոցով հաշիվների համալրման պարզությունն ու հարմարավետությունը, իսկ ՎՏԲ-Հայաստան բանկը, ի դեմս մեզ, ձեռք կբերի դրամական միջոցների ընդունման ամբողջովին ավտոմատացված համակարգ` այլընտրանքային դրամական միջոցների ընդունման թանկարժեք դրմարկղային ցանցերին և բանկոմատներին», – նշեց «Թել-Սել» ՓԲԸ մարքետինգի տնօրեն Սերգեյ Ուսնունցը` մեկնաբանելով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հետ համագործակցության սկիզբը:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Մանրածախ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանն իր հերթին հավելել է, որ «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մշտապես առաջնորդվում է բանկային ծառայությունների զարգացման նորարարական և հաճախորդների շահերին միտված մեթոդներով: «Telcell ընկերության հետ համագործակցությունը ևս մեկ քայլ է` ուղղված Բանկի ակտիվ հաճախորդների հարմարավետության բարձրացմանն ու մատուցվող ծառայությունների շրջանակների ընդլայնմանը»,- ասել է նա:
TelCell համակարգի տերմինալների միջոցով հաշիվների համալրման գործընթացը բավականին պարզ է և մատչելի: Գործարքի ավարտին հաճախորդի բջջային հեռախոսահամարինէ ուղարկվում գործարքը հաստատող անվճար SMS հաղորդագրություն, իսկ համալրված գումարը հաճախորդի հաշվին հասանելի է դառնում առավելագույնը մեկ բանկային օրվաընթացքում: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հղումը գտնվում է TelCell տերմինալի «Ծառայությունների վճարում» բաժնի «Բանկեր, ԱՊՊԱ, ՈՒՎԿ-եր» ենթաբաժնում:

Начиная с 6 сентября, компания Telcell предоставила владельцам счетов «Банка ВТБ (Армения)» новую возможность пополнения своих банковских/карточных счетов без необходимости посещать банк.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, компания Telcell разработала и внедрила круглосуточную услугу пополнения счетов. Услуга бесплатная и доступна через 400 платежных терминалов Telcell.
“Рынок розничных банковских услуг снова находится на подъеме, что, в свою очередь, приводит к увеличению нагрузки на отделения банков. Мы уверены, что клиенты «Банка ВТБ (Армения)» оценят удобство и простоту пополнения счетов через платежные терминалы нашей компании, а «Банк ВТБ (Армения)» в нашем лице приобретет полностью автоматизированный канал приема денежных средств, альтернативный дорогостоящим кассовым узлам и банкоматам с функцией приема наличных средств”, – отметил директор по маркетингу ЗАО “ТелСелл” Сергей Уснунц, комментируя начало сотрудничества с банком.
В свою очередь, директор департамента развития розничного бизнеса «Банка ВТБ (Армения)» Артак Хачатрян добавил, что «Банк ВТБ (Армения)» всегда руководствуется клиентоориентированными и инновационными методами развития банковских услуг. «Сотрудничество с компанией Telcell является еще одним шагом к созданию более удобных условий и расширению набора услуг, предоставляемых активным клиентам банка», – сказал он.
Процесс пополнения счетов через терминалы Telсell достаточно прост и доступен. В момент завершения операции на мобильный телефон клиента отправляется СМС- сообщение с подтверждением пополнения, а пополненная сумма становится доступной на счету клиента максимально в течение одного банковского дня.
Ссылка Банка ВТБ (Армения) на терминале Telсell находится в разделе “Оплата услуг”, в подразделе “Банки, ОСАГО, УКО”.