Սեպտեմբերի 1-ի դրությամբ Ամերիաբանկի ընդհանուր վարկային պորտֆելը գերազանցում է 120 մլրդ դրամը, իսկ մինչև տարվա վերջ այն կհասնի 130 մլրդ դրամի: Այդ մասին սեպտեմբերի 6-ին լրագրողների հետ զրույցում հաղորդել է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը: «Բանկը վարկային պորտֆելի մշակման եռամյա ռազմավարական ծրագիր ունի, և այդ նպատակով բանակցություններ է վարում մի շարք միջազգային կառույցների հետ, մինչև տարվա վերջ մենք հանդես կգանք նոր հայտարարությամբ»,- խոստացել է նա:
Տիգրան Ջրբաշյանը հաղորդել է նաև, որ 2011 թվականին նախատեսված 50 մլն դոլարից բանկին արդեն հաջողվել է ներգրավել մի մասը, իսկ մնացած գումարը բանկի ընդհանուր վարկային պորտֆելը կհամալրի մինչև ընթացիկ տարվա վերջ: Վարկավորման առաջնահերթ ուղղությունների թվում նա նշել է փոքր և միջին ձեռնարկատիրությունն ու ռիթեյլը, այս երկու ուղղությունների ընդհանուր վարկային պորտֆելը կազմում է մոտ 35 մլրդ դրամ կամ բանկի ընդհանուր պորտֆելի 25 տոկոսը:

6 Сентябрь 2011 - 12:46 AMT
По состоянию на 1 сентября суммарный кредитный портфель ЗАО «Америабанк» превышает 120 млрд драмов, а до конца года он достигнет 130 млрд драмов. Об этом в беседе с журналистами 6 сентября в Ванадзоре сообщил директор по линии развития ЗАО «Америабанк» Тигран Джрбашян. «У банка есть трехлетняя стратегическая программа по наращиванию кредитного портфеля, и с этой целью ведутся переговоры с рядом международных структур, до конца года мы выступим с новым объявлением», – пообещал он.
Тигран Джрбашян также сообщил, что из предусмотренных на 2011 год 50 млн долларов банку уже удалось привлечь часть, а остальная сумма пополнит суммарный кредитный портфель банка до конца текущего года. Среди приоритетных направлений кредитования он отметил малый и средний бизнес и ритейл, общий кредитный портфель этих двух направлений составляет порядка 35 млрд драмов или 25% от общего портфеля банка.