6 Սեպտեմբեր 2011 - 13:58 AMT
«Անելիք Բանկն» ու Պետեկամուտների կոմիտեն որոշել են ներմուծողների համար թեթևացնել մաքսազերծման գործընթացը
«Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ն և Հայաստանի Պետական եկամուտների կոմիտեն ներմուծողների համար ապրանքների մաքսազերծման գործընթացն արագացնելու նպատակով առաջին անգամ Հայաստանում առաջարկում են մաքսային վճարումները կատարել «Անելիք Բանկի» «Բանկ-Հաճախորդ» էլեկտրոնային համակարգի միջոցով (ինտերնետ բանկինգ): Ինչպես նշվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, այսուհետ համակարգի օգնությամբ մաքսային վճարումները հնարավոր կլինի իրականացնել հաշված րոպեների ընթացքում:
«Էլեկտրոնային համակարգի միջոցով մաքսային վճարումների իրականացումից առայժմ կարող են օգտվել միայն իրավաբանական անձինք: «Բանկ-Հաճախորդ» համակարգի համար սահմանված ցածր սակագները թույլ կտան մեր հաճախորդներին թեթևացնել իրենց ապրանքների մաքսազերծման պրոցեսը` խնայելով բանկ կամ մաքսատուն հաճախելու համար ծախսվող ժամանակը»,- նշել է «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ի Վարչության նախագահի տեղակալ Արամ Մկրտչյանը:
«Բանկ-Հաճախորդ» համակարգից օգտվելու համար ամսական վճարը ամբողջական օգտագործման դեպքում իրավաբանական անձանց համար սահմանվել է 4000 ՀՀ դրամ, ֆիզիկական անձանց համար` 900 ՀՀ դրամ, իսկ ամսական վճար միայն դիտարկման դեպքում իրավաբանական անձանց համար` 2000 ՀՀ դրամ, ֆիզիկական անձանց համար` 400 ՀՀ դրամ, էլեկտրոնային ստորագրության գեներացիան և տրամադրումը կատարվում է անվճար:

6 Сентябрь 2011 - 13:58 AMT
«Банк Анелик» и Комитет по госдоходам Армении решили облегчить процесс растаможки товаров для импортеров
ЗАО «Банк Анелик» и Комитет по государственным доходам Армении впервые предлагают возможность осуществления таможенных платежей посредством системы «Банк-Клиент» (интернет-банкинг). Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, целью данного сотрудничества является ускорение процесса растаможки товаров для импортеров в Армении.
«Услугой таможенных платежей посредством электронной системы смогут воспользоваться пока лишь юридические лица. Низкие тарифы, установленные для системы «Банк-Клиент», позволят клиентам облегчить процесс растоможки, тем самым сэкономить время на посещение банка либо таможни», – отметил заместитель председателя правления «Банка Анелик» Арам Мкртчян.
Ежемесячная плата для юридических лиц при полном пользовании системой «Банк-Клиент» составляет 4000 драмов, для физических лиц – 900 драмов. В случае только лишь просмотра системы ежемесячная плата для юридических лиц составляет 2000 драмов, для физических – 400 драмов. Генерация и предоставление электронной подписи осуществляются бесплатно.