7 Սեպտեմբեր 2011 - 10:13 AMT
Հ.Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնի դերասանուհի Զարուհի Խաչատրյանը Ուկրաինայի Խմելնիցկի քաղաքում կայացած մոնոներկայացումների «Վիդլունիա» 12-րդ միջազգային փառատոնին արժանացել է «Ազգային բնութագրի լավագույն մարմնավորում» անվանակարգի դիպլոմին, հայտնում է ՀՀ մշակույթի նախարարության պաշտոնական կայքը: Փառատոնին, Խաչատրյանը ներկայացել է Կարինե Խոդիկյանի «Վերադառնում եմ, մոռացեք…» ներկայացումով (ռեժիսոր Տաթև Հակոբյան): 350 հանդիսատեսի համար նախատեսված լեփ-լեցուն դահլիճի ու փառատոնի պատվավոր հյուրերի կողմից Խաչատրյանի խաղը շատ բարձր է գնահատվել: Ներկայացումից հետո անցկացված քննարկմանը, որին մասնակցել են տարբեր երկրների ոլորտի պատասխանատուներն ու պրոֆեսիոնալները, դրվատանքով են անդրադարձել Զարուհի Խաչատրյանի դերասանական խաղին ու բեմական խոսքին:
«Վիդլունիա» փառատոնը կայացել է օգոստոսի 24-30-ը: Փառատոնին մասնակցել են աշխարհի 11 երկրների` Ուկրաինայի, Ռուսաստանի, Բելառուսի, Իսրայելի, Կիրգիզիայի, Լիտվայի, Ֆրանսիայի, Լեհաստանի, Գերմանիայի, Էստոնիայի և Հայաստանի ներկայացուցիչներ:

7 Сентябрь 2011 - 10:13 AMT
Актриса Государственного театра музыкальной комедии им. Г. Пароняна Заруи Хачатрян на состоявшемся в украинском Хмельницке 12-ом международном фестивале моноспектаклей “Видлуння” удостоилась диплома в номинации “лучшее воплощение национального характера”, сообщает официальный сайт Министерства культуры РА. На фестивале Хачатрян выступила в спектакле Карине Ходикян “Я возвращаюсь, забудьте…”, (режиссер Татев Акопян). Игра Хачатрян была высоко оценена зрителями и почетными гостями фестиваля. В обсуждении, организованном после спектакля, приняли участие профессионалы и ответственные за данную сферу представители разных стран. Они с восхищением отозвались о сценическом таланте и безупречной актерской игре армянской артистки.
Фестиваль моноспектаклей “Видлуння” состоялся с 24 по 30 августа, в нем приняли участие представители 11 стран из Украины, России, Беларуси, Израиля, Киргизии, Литвы, Франции, Польши, Германии, Эстонии и Армении.