8 Սեպտեմբեր 2011 - 06:59 AMT
Sony ընկերությունը CEDIA (էլեկտրոնային դիզայնի) բիզնես-ցուցահանդեսի ժամանակ ներկայացրել է VPL-VW1000ES 4K տնային կինոթատրոն պրոյեկտորը և հայտարարել է, որ այն հասանելի կլինի դեկտեմբեր ամսին 25 000 դոլար արժողությամբ։ Այս մասին հաղորդում է electronichouse.com-ը։
Sony-ն ասել է, որ պրոյեկտորը ցուցադրում է 4 անգամ ավելի պիքսելներով, քան 1080p մոդելի պրոյեկտորները և որ 4K-ն նախատեսված է բոլոր նրանց համար, ովքեր ցանկանում են մեծ էկրանով action դիտել։
Sony-ն նաև նշել է, որ պրոյեկտորը կարող է էկրանը ցուցադրել համապատասխանաբար մինչև 200 դյույմ։ «Գնորդները սիրում են մոտ տարածությունից դիտել լայն էկրանները, որպեսզի ամեն ինչ ավելի մանրամասն տեսնեն։ 4K տնային կինոթատրոն պրոեյկտորով սա ավելի քան հնարավոր է»,- ասել է Sony Electronics տնային տեխնիկայի բաժնի փոխնախագահ Մայք Աբարին։ VW1000ES 4K տնային կինոթատրոն պրոյեկտորը կարող է ցուցադրել ցանկացած ձևաչափ SD, HD, 2D 3D.
Sony-ն ասել է, որ իր VPL-VW1000ES 4K մոդելի պրոեյկտորը ընդամենը առաջինն է ապագայում թողարկվող 4K պրոյեկտորների շարքից։

Компания Sony во время бизнес-выставки электронного дизайна CEDIA представила домашний проектор VPL-VW1000ES 4K и заявила, что проектор поступит в продажу уже в декабре и будет стоить 25 000 долларов. Об этом сообщает electronichouse.com.
Компания отметила, что разрешение яркости светового потока в 4 раза будет превышать разрешение подобных проекторов модели 1080p, и 4K предназначен для любителей просмотра action на большом экране.
В Sony также заявили, что проектор может увеличить экран соответственно до 200 дюймов: “Покупатели любят смотреть фильмы с близкого расстояния, чтобы не упустить подробности. С проектором 4К это желание осуществляется”,- сказал заместитель руководителя отдела бытовой техники Sony Electronics Майкл Абари. С домашним кинотеатром VW1000ES 4K можно смотреть фильмы любого формата: SD, HD, 2D 3D.
В компании отмечают, что проектор модели VPL-VW1000ES 4K – первый из планируемых в будущем 4К-проекторов.