2011 թվականի սեպտեմբերի 1-ի դրությամբ հանրապետության գազահամակարգին է միացված 619 177 բաժանորդ: Ընթացիկ տարվա առաջին ութ ամիսների ընթացքում «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ փաստացի գազասպառող բաժանորդների թիվն ավելացել է 6320-ով, այդ թվում 1038-ը՝ օգոստոս ամսին, որն ամենաբարձր ամսեկան ցուցանիշն է ութ ամիսների արդյունքներով:
ՀՀ կառավարության որոշման համաձայն, «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ կողմից 2011 թվականի սեպտեմբերի 1-ի դրությամբ գազասպառող բաժանորդների բնակարաններում եւ առանձնատներում տեղադրվել են 580 138 ազդանշային սարքեր եւ անջատիչ կափույրներ (անվտանգության սարքեր), որոնցից 6458-ը՝ օգոստոս ամսին:

8 Сентябрь 2011 - 13:27 AMT
По состоянию на 1 сентября 2011 года к газовой сети республики присоединились 619 177 абонентов. Как отмечается в сообщении пресс-службы ЗАО «АрмРосгазпром», за первые восемь месяцев текущего года число реальных газопотребителей компании увеличилось на 6320, из них 1038 – в августе. Данный показатель в месячном разрезе является самым высоким по итогам восьми месяцев.
В соответствии с решением правительства РА, ЗАО «АрмРосгазпром» по состоянию на 1 сентября 2011 года в квартирах и частных домах газопотребителей установило 580 138 сигнализаторов и отсечных клапанов (системы безопасности), из них 6458 – в августе текущего года.