8 Սեպտեմբեր 2011 - 15:45 AMT
«Տարվա ապրանքատեսակ» ազգային մրցանակաբաշխությանը Գրան Պրին ստացան «Բարի Սամարացին» և «Շող» կոմբինատը
Սեպտեմբերի 8-ին Երևանում կայացել է «Տարվա ապրանքատեսակ» հինգերորդ ազգային մրցանակաբաշխությունը: Արարողությունը կայացել է «Ժողովրդի ընտրանքը ապրանքատեսակի միակ և գերագույն գնահատականն է» խորագրի ներքո:
Մրցանակը շնորհվում է երկու անվանակարգերում` «Սննամթերք» և «Ամենօրյա պահանջարկի ապրանքատեսակներ»: Գրան Պրի մրցանակները ստացան «Բարի Սամարացի» կազմակերպությունը և «Շող» ձեթի, յուղի կոմբինատը, որոնք հաղթեցին 5 և ավելի անվանակարգերում:
Հարցմանը մասնակցել են Երևանի ավելի քան 100 մանրածախ առևտրի կենտրոններ: Վարկանիշի արդյունքները լրացուցիչ հաստատվել են փորձագիտական խորհրդի կողմից, որի մեջ մտել են մանրածախ և մեծածախ առևտրի կենտրոնների ղեկավարներ, մարկետոլոգներ:
Արարողությանը հրավիրվածների թվում էին քաղաքական գործիչներ, արվեստագետներ, հայկական և արտասահմանյան խոշորագույն ընկերությունների, առևտրի ցանցերի, պետական կառավարման մարմինների ներկայացուցիչներ:

8 Сентябрь 2011 - 15:45 AMT
8 сентября в Ереване состоялась Церемония вручения пятой национальной премии “Товар года”. Церемония прошла под девизом “Выбор народа – высшая и единственная оценка товара”.
Премия присуждается в двух категориях: “Продукты питания” и “Товары повседневного спроса”. Награды Гран При получили организации “Бари Самараци” и комбинат сливочного и подсолнечного масла “Шог”, которые победили в 5 и более номинациях.
В опросе принимало участие более 100 розничных торговых предприятий Еревана. Результаты рейтинга были дополнительно подтверждены экспертным советом, в который вошли руководители розничных и оптовых центров, маркетологи.
Среди приглашенных на церемонию были политические деятели, деятели искусства, представители крупнейших армянских и зарубежных компаний, торговых сетей, органов государственного управления.