Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) մամլո ծառայությունից տեղեկացնում են ընկերության հայտարարած լրագրողների մրցույթի մասին։
Մրցույթը կրում է «ԴիջիԹեք` տոն տեխնոլոգիական հայության համար» խորագիրը:
Մրցույթի նպատակներն են խթանել Հայաստանի տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ) ոլորտի զարգացումը, բարձրացնել հասարակության իրազեկությունը ոլորտի զարգացումների մասին, խորացնել ՏՀՏ թեմատիկայով լուսաբանող լրագրողների հմտությունները:
Ինչպես նշում է ընկերությունը, քանի որ ԴիջիԹեք ցուցահանդեսը ՏՀՏ ոլորտի տարվա առանցքային իրադարձությունն է և արտացոլում է ոլորտի առաջընթացը, զարգացումները, միությունը որոշեց մրցույթը հայտարարել հենց ցուցահանդեսին նվիրված: Լրագրողների նյութերը պետք է հրապարակված կամ հեռարձակված լինեն 2011 թվականի սեպտեմբերի 9-ից մինչ հոկտեմբերի 20-ը ներառյալ։ Հայտերը ներկայացնելու վերջնաժամկետը հոկտեմբերի 20-ն է:
Մրցույթն ունի երեք անվանակարգ՝ լավագույն հոդված, լավագույն հարցազրույց, լավագույն ռեպորտաժ, որոնց հաղթողները որպես մրցանակ կստանան դրամական պարգևներ՝ 50.000 – 70.000 դրամ։

В пресс-службе Союза предприятий информационных технологий (СПИТ) сообщают об объявленном компанией конкурсе для журналистов.
Конкурс называется “DigiTec – праздник технологий для армянства”
Цель конкурса – стимулирование развития ИТ и телекоммуникаций в Армении, повышение информированности о развитии сферы, углубление навыков журналистов, освещающих данную сферу.
Как отмечает компания, поскольку выставка DigiTec является ключевой для этого года, отражая прогресс в этой области, союз решил объявить конкурс, посвященный этой выставке.
Материалы журналистов должны быть опубликованы с 9 сентября до 20 октября 2011 года включительно. Последний срок приема заявок – 20 октября. Конкурс содержит три номинации: лучшая статья, лучшее интервью и лучший репортаж, победители получат денежные призы в размере от 50 000 до 70 000 драмов.