Samsung Electronics-ը և Microsoft-ը հնարավոր է ներկայացնեն Windows 8 օպերացիոն համակարգով աշխատող պլանշետային համակարգիչը հաջորդ շաբաթվա ընթացքում։ Այս մասին հաղորդում է CNET-ը։
Ըստ լուրերի, պլանշետը կցուցադրվի Microsoft-ի նախագծողների կոնֆերանսի ժամանակ։ Սա Samsung-ի և Microsoft-ի առաջին համագործակցությունն է սարքավորումների ոլորտում։
Windows 8-ը Microsoft-ի Windows օպերացիոն համակարգի հաջորդ սերունդն է։ Գալիք տարբերակը սպասվում է, որ կլինի ավելի զարգացած՝ կաշխատի թե՛ պլանշետային և թե՛ սովորական համակարգիչների վրա։
Windows 8-ի դիզայնը բավականին նման է լինելու Windows Phone 7-ին։
Samsung-ը միաժամանակ, հնարավոր է, որ փնտրում է այլընտրանքային օպերացիոն համակարգ իր պլանշետների համար։ Ընկերությունն այս պահին դատական վեճերի մեջ է գտնվում Apple-ի հետ իր Galaxy Tab պլանշետային համակարգչի պատճառով։ Եվ ելնելով այս փաստից՝ ենթադրաբար, Samsung-ը ցանկանում է նվազեցնել իր կախվածությունը Google-ի համակարգից՝ Android-ից։

Возможно, на следующей неделе Samsung Electronics и Microsoft представят планшет, работающий в операционной системе Windows 8. Об этом сообщает CNET.
Планшет, согласно сведениям, будет представлен во время конференции Microsoft. Это первый пример сотрудничества компаний Samsung Electronics и Microsoft в данной сфере.
Windows 8 является следующим поколением операционной системы Windows компании Microsoft. Будущая версия, как ожидается, будет усовершенствованной: она будет работать и на планшетах, и на обычных компьютерах. По дизайну она будет очень похожа на Windows Phone 7.
Одновременно Samsung ищет альтернативную операционную систему для своих планшетов. Компания в настоящее время находится в судебных тяжбах с компанией Apple из-за планшета Galaxy Tab. И, учитывая все это, можно предположить, что Samsung хочет снизить влияние системы Google – Android.