Սեպտեմբերի 22-ին և 23-ին Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի Մանուկյան դահլիճում տեղի կունենա Xerox կորպորացիայի ներկայացուցիչ, նախագծերի կառավարիչ Օջենի Սամիսի անվճար սեմինարը «Նախագծերի կառավարման սկզբունքները» թեմայով։Սեմինարը կազմակերպել է «Նախագծերի կառավարման հայկական ասոցիացիան» Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանին կից Ճարտարագիտական քոլեջի հետ համատեղ։
«Նախագծերի կառավարման հայկական ասոցիացիայի» նախագահ Ալբերտ Պողոսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ սեմինարի նպատակն է հանրաճանաչ դարձնել նախագծերի կառավարման ոլորտը։
«Սեմինարների ընթացքում Օջենի Սամիսը կներկայացնի նախագծերի կառավարման ընդհանուր տեսությունը, փուլերը, գործարարության դրույթները և նախագծերի կառավարչի պարտականությունները և կկիսվի իր փորձով»։
Օջենի Սամիսը կպատմի նաև, թե ինչպես հասնել հաջողության։ «Նախագծի հաջողությունը կախված է երեք կարևոր տարրերի՝ որակի, արժեքի և արտադրանքի միջև հավասարակշռությունը պահպանելուց։ Այս ամենի մասին Օջենի Սամիսն անպայման կխոսի»,-ավելացրեց Ալբերտ Պողոսյանը։
Ալբերտ Պողոսյանի խոսքով սեմինարին մասնակցելու համար արդեն գրանցվել է 150 մարդ։ Գրանցվել կարելի է «Նախագծերի կառավարման հայկական ասոցիացիայի» կայքում։
Սեմինարի ժամանակացույցին կարելի է ծանոթանալ Facebook-ում սեմիանրի իրադարձության էջում։
Օջենի Սամիսը աշխատում է Xerox կորպորացիայում արդեն 27 տարի։ Նա նախագծերի կառավարման ոլորտում հաջողությունների հասնելու մեծ փորձ ունի, պարսկահայ է։ Սովորել է էլեկտրատեխնիկա մասնագիտությամբ, ունի գիտելիքներ համակարգչային ճարտարագիտության, վաճառքի, մարքեթինգի, ֆինանասների և այլ ոլորտներում։

22 и 23 сентября в зале имени Манукяна Американского университета Армении состоится бесплатный семинар представителя корпорации Xerox, руководителя проектов Оджени Самиса на тему “Принципы управления проектами”.
Семинар организован “Армянской ассоциацией управления проектами” при Американском университете Армении совместно с Инженерным колледжем.
Председатель “Армянской ассоциацией управления проектами” Альберт Погосян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net отметил, что целью семинара является ознакомление общественности со сферой управления проектами.
В ходе семинара Оджени Самис представит общую теорию управления проектами, ее этапы, функциональные положения, а также обязанности руководителя управления проектами, поделится своим опытом.
Оджени Самис также расскажет, как достичь успеха в сфере. “Успех проекта зависит от трех элементов: качества, стоимости и сохранения равновесия в производстве. Обо всем этом обязательно расскажет Оджени Самис”, – добавил Альберт Погосян.
По словам Альберта Погосяна, для участия в семинаре уже зарегистрировалось 150 человек. Зарегистрироваться можно на сайте “Армянской ассоциации управления проектами”.
С графиком семинара можно ознакомиться на странице событий в Facebook.
Оджени Самис работает в корпорации Xerox уже 27 лет, у него большой опыт работы в сфере управления проектами. По образованию он электронщик, обладает знаниями в области компьютерной инженерии, торговли, маркетинга, финансов и в др. областях.