Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանի նոր տերմինալը և Ստեփանակերտի նոր օդանավակայանը կփոխեն երկու երկրների ենթակառուցվածքների զարգացման մակարդակը և խթան կհանդիսանան զբոսաշրջության զարգացման համար: Այդ մասին Երևանում սեպտեմբերի 13-ին լրագրողներին հայտարարել է Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը:
«Առաջիկայում երկու երկրների մայրաքաղաքներում գործելու են ժամանակակից օդանավակայաններ, որոնք մեծ նշանակություն ունեն լոգիստիկայի տեսանկյունից, և կարծում եմ, որ զգալիորեն կազդեն զբոսաշրջության զարգացման, ինչպես նաև ներդրումների հոսքի վրա, քանի որ ընկերությունների համար ավելի հեշտ կլինի հասնել մինչև Արցախ»,- հավելել է նա:
Երևանում իր աշխատանքն է սկսել Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարության և ԼՂՀ տնտեսական զարգացման նախարարության համատեղ կոլեգիայի նիստը:

13 Сентябрь 2011 - 08:16 AMT
Новый терминал ереванского аэропорта «Звартноц» и новый аэропорт в Степанакерте реально изменять уровень развития инфраструктур двух стран и послужат стимулом для развития туризма. Об этом 13 сентября в Ереване заявил журналистам министр экономики Армении Тигран Давтян.
«В самое ближайшее время в столицах двух стран будут работать современные аэропорты, которые имеют большое значение с точки зрения логистики, и, считаю, что значительно повлияет на развитие туризма, а также притока инвестиций, поскольку для компаний будет легче добираться до Арцаха», – добавил он.
В Ереване начала свою работу заседание совместной коллегии Министерства экономики Армении и Министерства экономического развития НКР.