13 Սեպտեմբեր 2011 - 09:11 AMT
Պրոմեթեյ բանկը հայտարարում է «Աշնանային ժպիտ» նոր ավանդատեսակի ներգրավման մասին: «Աշնանային ժպիտ» ժամկետային փոխարկելի ավանդը նախատեսված է ֆիզիկական անձանց (ռեզիդենտ և ոչ ռեզիդենտ) համար:Աշնանային Ժպիտ» ավանդներն ընդունվում են 2011թ. աշնան ամիսների ընթացքում` սեպտեմբերի 13-ից նոյեմբերի 30-ը ներառյալ ընկած ժամանակաշրջանում: «Աշնանային ժպիտ» ավանդի ներգրավման պայմաններն են. ավանդի արժույթը` ՀՀ դրամ կամ ԱՄՆ դոլար, ավանդի նվազագույն գումարը` 100.000 ՀՀ դրամ կամ 300 ԱՄՆ դոլար, տոկոսագումարների վճարումը` յուրաքանչյուր ամիս, արժույթի փոխարկման պայմանները` AMD- ից USD և USD-ից AMD, ավանդի ներգրավման ժամկետը` 91-ից 365 օր, տարեկան տոկոսադրույքը`ՀՀ դրամով և ԱՄՆ դոլարով ներգրավվող ավանդների դեպքում` 9%:
«Աշնանային ժպիտ» ավանդատեսակի շրջանակներում ավանդատուներին կտրամադրվեն՝ անվճար MasterCard, Standard պլաստիկ քարտ` առանց տարեկան սպասարկման վճարի (մինչև 5.000 ԱՄՆ դոլար կամ 2 միլիոն ՀՀ դրամ ավանդ ներդնելու դեպքում), որին յուրաքանչյուր ամիսկփոխանցվեն հաշվարկված տոկոսագումարները:
Աշնան վերջին օրը տեղի կունենա «Աշնանային ժպիտ» ավանդային պայմանագրերի համարներով վիճակահանություն, որի հաղթողը կշահի Երևան-Դուբայ-Երևան ամանորյա չվերթի երկու ավիատոմս, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

«Банк Прометей» объявляет о начале акции привлечения новых депозитов «Осенняя Улыбка». Конвертируемый срочный депозит "Осенняя Улыбка" предназначен для физических лиц (резидентов и нерезидентов). Депозиты "Осенняя Улыбка" привлекаются в течение осени 2011 года – в периоде с 13 сентября по 30 ноября включительно.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, депозит "Осенняя Улыбка" привлекается по следующим условиям: в драмах или долларах США, минимальный размер депозита – 100000 драмов или 300 долларов США, ежемесячная выплата процентов, со сроком от 91 до 365 дней, годовая процентная ставка – для депозитов привлеченных в драмах и в долларах США 9%.
В рамках акции "Осенняя Улыбка" вкладчики получат бесплатную пластиковую карту MasterCard Standard без платы за годовое обслуживание (если сумма депозита меньше 5000 долларов США или 2 млн. драмов), на которую ежемесячно будут перечислены начисленные проценты, бесплатную пластиковую карту MasterCard Gold без платы за годовое обслуживание (если сумма депозита равна или больше 5000 долларов США или 2 млн. драмов), на которую ежемесячно будут перечислены начисленные проценты.
Более того, согласно сообщению, в последний день осени состоится жеребьевка по номерам депозитных договоров "Осенняя Улыбка", победитель которой выиграет два авиабилета на новогодний рейс Ереван-Дубай-Ереван.