13 Սեպտեմբեր 2011 - 09:26 AMT
Samsung-ի հեռուստատեսային ծրագրերի օնլայն խանութը գրանցել է 10 միլիոն ներբեռնված ծրագիր՝ սկսած խանութի գործարկման օրից։ Այս մասին հաղորդում է CNET-ը։
Samsung-ի հեռուստատեսային ծրագրերի օնլայն խանութը բավականին արագ է զարգանում: Անցած տարի Samsung-ը հայտարարել էր, որ խանութից ծրագրեր են ներբեռնել 1 միլիոն անգամ։ Հունվարին արդեն Samsung –ը հայտնեց, որ այս թիվը հասել է 2 միլիոնի։ Ըստ Samsung-ի՝ խանութում հասանելի են ավելի քան 900 ծրագրեր։
Samsung-ը CNET-ին հայտնել է նաև,որ բոլոր HDTV գնորդները նախընտրում են ինտենետ մտնել հեռուստացույցի բրաուզերով։
Samsung-ը նաև հայտարարել է մրցույթ նախագծողների համար։ Անհրաժեշտ է ստեղծել մի ծրագիր, որը հնարավոր կդարձնի ծրագրերի աշխատանքը բազմազան էկրանների վրա՝ հեռուստացույցի, iOS կամ Android սմարթֆոնի կամ պլանշետային համակարգիչների։
Այս մրցույթի հայտերն ընկերությունը ընդունում է մինչև Նոյեմբերի 29-ը, ապա կատարվելու է հանրային քվերակություն՝ դեկտեմբերի 2-16-ը։ 2012-ի հունվարի 13-ին Samsung-ը կհայտնի հաղթողին։
Samsung-ը ասել է, որ հաղթող նախագծողը որպես մրցանակ կստանա 100, 000 դոլար, 65-դյույմ Samsung LED D 8000 հեռուստացույց, 32ԳԲ Galaxy Tab 10.1 պլանշետային համակարգիչ։

13 Сентябрь 2011 - 09:26 AMT
Онлайн-магазин телевизионных программ Samsung довольно успешно развивается. В прошлом году Samsung заявил, что программы из магазина были загружены миллион раз. Уже в январе он заявил, что это число выросло в два раза. Согласно Samsung , в магазинах доступно более 900 программ.
Samsung заявил CNET, что почти все покупатели HDTV предпочитают пользоваться Интернетом посредством браузера телевизора.
Samsung также объявил конкурс для проектировщиков. Им нужна программа, которая сделает возможной работу программ на экранах различных телевизоров, смартфонов iOS или Android, а также планшетов.
Заявки на участие в конкурсе компания принимает до 29 ноября, а общее голосование состоится с 2 по 16 декабря. 13 января 2012 года Samsung объявит имя победителя.
В компании заявили, что победитель в качестве приза получит денежную премию в размере100 000 долларов, телевизор Samsung LED D 8000 с 65-дюймовым экраном, а также планшет 32GB Galaxy Tab 10.1.