Հայաստանի կառավարությունը սեպտեմբերի 15-ի նիստում հաստատեց «Վանաձորի «ԳԼՈՐԻԱ» կարի ֆիբրիկա» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության կողմից «Ժամանակավոր ներմուծում» մաքսային ռեժիմով ներմուծված ապրանքների նկատմամբ կիրառված «Ժամանակավոր ներմուծում» մաքսային ռեժիմի ժամկետի երկարաձգումը թույլատրելու մասին որոշումը:
Դրա հետ կապված վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշեց, որ այդ որոշումը համահունչ է 2010-ին ընդունված թեթև արդյունաբերության զարգացման հայեցակարգի հետ: «Հարկային արտոնությունները խթան են հանդիսանում նրա համար, որպեսզի թեթև արդյունաբերությունը սկսի զարգանալ»,- ասել է նա:
Իր հերթին Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը հավելել է, որ տեքստիլի արդյունաբերության ոլորտում նկատվել է ակտիվացում և կան մի քանի լավ ծրագրեր, որոնք ներկայացվելու են կառավարության քննարկմանը:
Վանաձորի «ԳԼՈՐԻԱ» կարի ֆաբրիկա սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունը ստեղծվել է Վանաձորի «Ստիլիսսա» կարի ֆաբրիկայի բազայի վրա և փաստացի հանդիսանում է վերջինիս իրավահաջորդը: Ընկերությունը իր գործունեությունն իրականացնում է տոլինգային եղանակաով`«SARTIS»-ի պատվերների հիման վրա, որի համար հումք ու նյութերը ներմուծվում են «Ժամանակավոր ներմուծում` վերամշակման համար» մաքսային ռեժիմով, իսկ այն տեխնոլոգիական սարքավորումները, որոնք անհրաժեշտ են միջազգային ստանդարտների պահանջներին համապատասխան արտադրանք առաքելու համար` ներմուծվում են «Ժամանակավոր ներմուծում» մաքսային ռեժիմով:

Правительство Армении на заседании 15 сентября одобрило решение о продлении сроков для Ванадзорской швейной фабрики «Глория» таможенного режима «Временный импорт» для приобретения современного оборудования.
В связи с этим премьер-министр Армении Тигран Саркисян подчеркнул, что данное правительственное решение созвучно с принятой в 2010 году концепцией по развитию легкой промышленности. «Фактически, налоговые льготы послужили стимулом для того, чтобы легкая промышленность стала развиваться», – отметил он.
В свою очередь министр экономики Армении Тигран Давтян добавил, что в сфере текстильной промышленности отмечена активизация и есть несколько хороших программ, которые будут представлены на рассмотрение в правительство.
Заказчиками предприятия являются немецкие и итальянские компании. Основная часть продукции (куртки и спортивные костюмы, халаты, брюки) идет на экспорт, на местном рынке реализуется очень малое количество. На фабрике работает 500 сотрудников, однако до конца года их количество будет увеличено до 800-1000 человек.