Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 14-ին հրամանագիր է ստորագրել, որով Զոհրաբ Մնացականյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ: Մեկ այլ հրամանագրով Մնացականյանն ազատվել է Եվրոպայի խորհրդում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչի պարտականություններից:
Նախագահը ստորագրել է ևս մեկ հրամանագիր Հայաստանի Հանրապետության վերաքննիչ վարչական դատարանի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանի լիազորությունները 2011 թվականի սեպտեմբերի 15-ից դադարեցնելու մասին, հաղորդում է նախագահի մամլո գրասենյակը:
Զոհրաբ Մնացականյանը մի շարք բարձրաստիճան պաշտոններ է զբաղեցրել Հայաստանի կառավարությունում, ինչպես նաև ՀՀ նախագահի աշխատակազմում: 2008-ից Եվրոպայի Խորհրդում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչն է, մինչ այդ զբաղեցրել է Շվեյցարիայի համադաշնությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպանի պաշտոնը:

15 Сентябрь 2011 - 15:35 AMT
Президент Армении Серж Саргсян подписал ряд указов. В частности, о назначении Зохраба Мнацаканяна заместителем министра иностранных дел Армении. Другим указом Мнацаканян был отстранен от должности постоянного представителя Армении в СЕ.
Глава РА также подписал указ об освобождении с должности главы Апелляционного суда Армении Тиграна Мукучяна, сообщает пресс-служба президента.
Зохраб Мнацаканян занимал ряд высоких должностей в правительстве Армении, а также в аппарате президента РА. С 2008 г. занимает должность постоянного представителя Армении в СЕ, до этого являлся чрезвычайным и полномочным послом РА в Швейцарии.