16 Սեպտեմբեր 2011 - 06:26 AMT
Սեպտեմբերի 16-18-ը Աղվերանի «Աղվերան» հյուրանոցային համալիրում տեղի կունենա «ՏՀՏ լիդերների հանդիպում»-ֆորումը, որի ընթացքում կքննարկվի ՀՀ նախագահին ներկայացվելիք տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի բարեփոխումների առաջարկությունների փաթեթը` հիմք ընդունելով Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության վարչության և ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ապրիլի 2-ին կայացած հանդիպման արդյունքները:
Հանդիպում-ֆորումի օրակարգում են հետևյալ թեմաները`Հայաստանի Պետական Ճարտարագիտական Համալսարանի բարեփոխման հայեցակարգի քննարկում, ՀՀ նախագահի հովանու ներքո տեխնոլոգիական ձեռներեցության զարգացման ծրագրի նախագծի քննարկում, վերոհիշյալ ծրագրերի շուրջ դոնոր կազմակերպությունների ժողով և նորաստեղծ տեխնոլոգիական ընկերությունների ասոցիացիայի հիմնադիր համագումար։
Ֆորումին կմասնակցեն ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ներկայացուցիչներ, ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարը, ինչպես նաև ՏՀՏ շուրջ 70 ընկերությունների, նորաստեղծ ձեռնարկությունների ղեկավարներ:
Հանդիպում-ֆորումի կազմակերպիչներն են Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը և ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը:

С 16 по 18 сентября в гостиничном комплексе “Агверан” армянского курортного города Агверан состоится форум
“Встреча лидеров ИТТ”, в ходе которого будет обсужден пакет предложений по реформам в сфере ИТ, который будет представлен президенту РА.
В повестке форума следующие темы: обсуждение концепций реформ в армянском Государственном инженерно-политехническом институте, обсуждение проекта программы развития технологического предпринимательства под патронажем президента РА, а также съезд ассоциации новысозданных технологических компаний.
В форуме примут участие представители аппарата президента РА, министр экономики РА, а также представители около 70 компаний, занятых в сфере ИТТ, руководители новысозданных организаций.