16 Սեպտեմբեր 2011 - 10:22 AMT
ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից մշակվել և վերլուծության է ենթարկվել «Խոշոր հարկ վճարողների հարկային վճարումների մոնիտորինգի հրապարակման ենթակա 2011թ.-ի հուլիս ամսվա ամփոփ ցուցանիշները» համաձայն ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ նախագահի հրամանով հաստատված խոշոր հարկ վճարողների հարկային տեսչության կողմից 2011թ.-ի ընթացքում սպասարկվող 440 հարկ վճարողների ցանկի, որի արդյունքում պարզվել է, որ խոշոր հարկ վճարողների կողմից ներմուծման ծավալները այս տարվա հուլիս ամսին նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատությամբ նվազել են 5.8 %–ով և կազմել 58.8 մլրդ դրամ: Ընդ որում, հարկ է նշել, որ ներմուծման ծավալները աճել են 139 կազմակերպությունների մոտ շուրջ 17.4 մլրդ դրամով և նվազել` 167-ի մոտ համապատասխանաբար 20.8 մլրդ դրամով:
Արտահանման ծավալները 2011թ.-ի հուլիսին կազմել են 32.5 մլրդ դրամ նախորդ տարվա նույն ամսվա 18.4 մլրդ դրամի փոխարեն կամ ավել 14.5 մլրդ դրամով:

16 Сентябрь 2011 - 10:22 AMT
В июле 2011 года объемы импортируемой продукции крупными налогоплательщиками Армении по сравнению с аналогичным периодом 2010 года сократились на 5,8%, составив 58,8 млрд драмов. Об этом говорится в «Анализе обобщенных показателей мониторинга крупных налогоплательщиков за июль 2011 года», опубликованном Комитетом по госдоходам при правительстве Армении. Мониторинг был проведен среди 440 крупных налогоплательщиков республики.
При этом рост данного показателя был зафиксирован в 139 крупных компаниях на 17,4 млрд драмов, а в 167 компаниях он сократился, соответственно, на 20,8 млрд драмов.
В июле 2011 года объемы экспорта продукции крупных налогоплательщиков Армении составили 32,5 млрд драмов против 18,4 млрд драмов за аналогичный период 2010 года, что больше на 14,5 млрд драмов.