16 Սեպտեմբեր 2011 - 11:13 AMT
Սեպտեմբերի 16-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,05 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 375.65 դրամ մեկԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 375.5 դրամ:
Սեպտեմբերի 16-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 375.36 դրամ` սեպտեմբերի 15-ի համեմատ ավելանալով 0.42 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 517.92 դրամ` ավելանալով 1.74 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը մնացել է անփոփոխ` 12.29 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 16 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1,050 млн. по курсу 375,65 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 375,5 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 16 сентября составил 375,36 драма, увеличившись по сравнению с 15 сентября на 0,42 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 517,92 драма, увеличившись на 1,74 пункта, а курс 1 российского рубля остался неизменным – 12,29 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.