Այս տարվա նոյեմբերի սկզբին Յունիբանկը նախատեսում է սկսել Visa չիպային քարտերի թողարկում սեփական պրոցեսինգային կենտրոնի միջոցով: Սեփականպրոցեսինգային կենտրոնի ստեղծման ուղղությամբ կատարված ներդրումների ծավալը կազմել է ավելի քան 1 մլն ԱՄՆ դոլար:
Smart Vista լուծմամբ պրոցեսինգային կենտրոնը Յունիբանկը ձեռք է բերել «ԲՊՑ Բանկային տեխնոլոգիաներ» ռուսաստանյան խոշորագույն ընկերությունից: Smart Vista համակարգն ապահովում է բանկի քարտային բիզնեսի բոլոր բաղադրիչների արդյունավետ կառավարումը, ներառյալ քարտերի էմիսիան, էքվայրինգը, աջակցությունն էլեկտրոնային առևտրի զարգացմանը, ինչպես նաև լոյալության համալիր ծրագրի իրականացումը, որի մեկնարկը Յունիբանկը ծրագրել է այս տարվա հոկտեմբերին: «Սեփական պրոցեսինգային կենտրոնի շահագործումը թույլ կտա բանկին էապես մեծացնել քարտերի էմիսիայի ծավալները, բարձրացնել անվտանգության մակարդակը և էլ ավելի բարելավել քարտերի սպասարկման որակը: Զգալի կընդլայնվի նաև բանկի քարտային ծառայությունների տեսականին` իր մեջ ներառելով համատեղ ծրագրեր արտադրողների և առևտրային ցանցերի հետ», – նշեց Յունիբանկի Վարչության նախագահի տեղակալ, քարտային բիզնեսի ուղեկցման գծով տնօրեն Մեսրոպ Հակոբյանը: Նա հայտնեց, որ սեփական պրոցեսինգի գործարկումից հետո Յունիբանկը կշարունակի մնալ Armenian Card վճարային համակարգի լիիրավ անդամ:
Թողարկված քարտերի քանակով Յունիբանկը ՀՀ առաջատար բանկերի հնգյակում է: Բանկի կողմից թողարկված քարտերի քանակը կազմում է 73 հազար: Յունիբանկի սեփական ցանցը ներառում է 79 բանկոմատ և 640 POS- տերմինալ: «Քարտերի միջոցով Յունիբանկը տրամադրում է ծառայությունների լայն տեսականի, այդ թվում օվերդրաֆտների գծով, որոնց պորտֆելը գերազանցում է 11 մլրդ դրամը: Ընթացիկ տարին նախատեսում ենք ավարտել 110 հազար քարտ ցուցանիշով»,-նշեց Մ.Հակոբյանը, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

17 Сентябрь 2011 - 12:02 AMT
ЗАО “Юнибанк” планирует начать эмиссию чиповых карт Visa в рамках собственного процессингового центра в начале ноября этого года. В создание собственного процессингового центра “Юнибанк” направил порядка $1 млн. Полнофункциональный процессинговый центр с решением Smart Vista банк приобрел у крупной российской компании "БПЦ Банковские Технологии". Система SmartVista обеспечивает эффективное управление всеми аспектами карточного бизнеса банка, включая эмиссию и эквайринг магнитных и чиповых карт, поддержку электронной и мобильной коммерции, а также реализацию комплекснойпрограммы лояльности, запуск которой “Юнибанк” запланировал в октябре этого года.
“Переход на собственный процессинговый центр позволит “Юнибанку” существенно увеличить объем эмиссии карт, повысить безопасность и улучшить качество обслуживания по картам. Значительно расширится и карточный продуктовый ряд банка, включив в себя совместные проекты с производителями и торговыми сетями”, – отметил заместитель председателя правления “Юнибанка”, директор по сопровождению карточного бизнеса Месроп Акопян. Он также сообщил, что после запуска собственного процессингового центра “Юнибанк” останется полноправным членом национальной платежной системы Armenian Card.
“Юнибанк” по количеству эмитированных карт входит в первую пятерку комбанков Армении. На сегодняшний день количество выпущенных банком карт составляет порядка 73 тыс. штук, львиная доля которых приходится на международные карты Visa. Собственная сеть “Юнибанка” включает 79 банкоматов и 640 POS- терминалов. “Посредством карт банк предоставляет широкий спектр услуг, в том числе по линии овердрафтов, портфель которых на сегодня превышает 11 млрд драмов. Текущий год планируем завершить с показателем в 110 тыс. карт”, – добавил Акопян.