17 Սեպտեմբեր 2011 - 12:09 AMT
Սեպտեմբերի 12-17-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 79,540,658 ԱՄՆ դոլար 373.98 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 78,614,992 ԱՄՆ դոլար 375.53 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 15,200,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 375.75 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 750,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 375.68 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Սեպտեմբերի 5-11-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 29.2 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 37.8 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 12 по 17 сентября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 79,540,658 долларов США по 373.98 драма/1 доллар США и продано 78,614,992 долларов США по 375.53 драма/1 доллар США. За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 15,200,000 долларов США по 375.75 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 750,000 долларов США по 375.68 драма/1 доллар США.
С 5 по 11 сентября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 29.2 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 37.8 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.