Էյչ-Էս –Բի-Սի Բանկ Հայաստանը ձեռնամուխ է եղել սպառողների ակտիվ վարկավորմանը: «Վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում բավական ընդլայնվել է նոր վարկերի ծավալը: Սեպտեմբերին մենք նախատեսում ենք նոր սպառողական վարկեր տրամադրել 300-400 հազար դոլար գումարով և մինչև տարեվերջ ենթադրվում է ապահովել այդ մակարդակը»,- Երևանում մամլո ասուլիսում ասել է «Էյչ-Էս –Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ի բանկի մանրածախ ծառայությունների բաժնի ղեկավար Արմեն Բարսեղյանը:Բանկի մասնագետը հիշեցրել է, որ 2010-ի դեկտեմբերից բանկը վերսկսել է սպառողական վարկերի տրամադրումը: Արմեն Բարսեղյանի խոսքով, այսօր բանկի սպառողական վարկավորման պորտֆելը կազմում է շուրջ 600-700 հազար դոլար:
Իր հերթին բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Աստրիդ Քլիֆորդը հավելել է, որ ծառայությունների որակի բարձրացման համար բանկը սեպտեմբերին իրագործում է փորձնական ծրագիր հաճախորդներին նաև կիրակի օրերին խորհրդատվական ծառայություններ տրամադրելու ուղղությամբ:

ЗАО «HSBC Банк Армения» приступил к активному кредитованию потребителей. «В течение последних нескольких месяцев довольно расширился объем новых кредитов. В сентябре мы планируем выдать новые потребительские кредиты на сумму в $300-400 тыс., и до конца года предполагается ежемесячно обеспечивать этот уровень», – сказал на пресс-конференции в Ереване руководитель департамента розничных банковских услуг ЗАО «HSBC Банк Армения» Армен Барсегян.
Специалист банка напомнил, что с декабря 2010 года банк возобновил предоставление потребительских кредитов. По словам Армена Барсегяна, на сегодняшний день портфель потребительского кредитования банка составляет около $600-700 тысяч.
В свою очередь, генеральный исполнительный директор банка Астрид Клиффорд добавила, что для повышения качества услуг банк в сентябре реализует пилотную программу по предоставлению клиентам консультационных услуг и по воскресеньям.