19 Սեպտեմբեր 2011 - 11:28 AMT
Այսօրվա դրությամբ Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան ՓԲԸ Ինտերնետ-բանկինգի ծառայությունից օգտվում են մոտ 8000 հաճախորդներ, ինչը կազմում է հաճախորդների ողջ բազայի 25%, հաղորդել է Բանկի մանրածախ բանկային ծառայությունների բաժնի ղեկավար Արմեն Բարսեղյանը: «Գտնում ենք, որ դա լավ ցուցանիշ է` հաշվի առնելով Հայաստանի բնակչության շրջանում Ինտերնետից օգտվողների տեսակարար կշիռը»,- ընդգծել է նա:
Այս կապակցությամբ Արմեն Բարսեղյանը հիշեցրել է, որ երկու տարի առաջ բանկը Հայաստանի բանկային շուկայում առաջիններից մեկը ներմուծեց Ինտերնետ-բանկինգի ծառայությունը: «Երկամյա փորձից հետո մենք կարող ենք հաստատել, որ դա բավական հաջող ծրագիր է»,- ընդգծել է նա Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում:

19 Сентябрь 2011 - 11:28 AMT
На сегодняшний день услугой Интернет-банкинга ЗАО «HSBC Банк Армения» пользуются порядка 8000 клиентов, что составляет 25% от общей клиентской базы, сообщил руководитель департамента розничных банковских услуг банка Армен Барсегян. «Считаем, что это хороший показатель с учетом удельного веса пользователей Интернета среди населения Армении», – подчеркнул он.
В связи с этим Армен Барсегян напомнил, что два года назад банк одним из первых внедрил на банковском рынке Армении услугу Интерент-банкинга. «После двухлетнего опыта мы можем констатировать, что это достаточно удачная программа», – подчеркнул он на пресс-конференции в Ереване.