Հայաստանի միջին ամսական աշխատավարձը 2011թ. օգոստոսին ավելացել է 4,5 տոկոսով՝ կազմելով 110 700 դրամ, սակայն ամսվա կտրվածքով աշխատավարձը կրճատվել է 6,5 տոկոսով:
Ինչպես հայտնել է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում միջին ամսական աշխատավարձը 2011թ. օգոստոսին 2010թ. նույն շրջանի համեմատ ավելացել է 5,5 տոկոսով՝ կազմելով 87 758 դրամ, իսկ ամսական կտրվածքով անկումը կազմել է 10,2 տոկոս: Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը կազմել է 3 տոկոս կամ 137 018 դրամ: Ընդ որում, օգոստոսին ընթացիկ տարվա հուլիսի համեմատ գրանցվել է 3,6 տոկոս անկում:

Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в августе 2011 года увеличилась на 4,5%, составив 110 700 драмов. При этом в месячном разрезе показатель зарплаты сократился на 6,5%.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата в августе 2011 года по сравнению с аналогичным периодом 2010 года увеличилась на 5,5%, составив 87 758 драмов, а вот в месячном разрезе спад составил 10,2%. В негосударственных организациях рост зарплаты составил 3% или 137 018 драма, при этом в августе по сравнению с июлем текущего года был зафиксирован спад на уровне 3,6%.