«ԱրմենՏել» ընկերության մամլո ծառայությունը հայտնում է Hi-Line ծառայության անսահմանափակ սակագնային փաթեթներում արագության ավելացման և գների նվազեցման մասին:
Hi-Line 128, Hi-Line 256, Hi-Line 512 и Hi-Line 1024 սակագնային փաթեթներում կապուղիների թողունակությունը կրկնապատկվել է: Hi-Line 2048 սակագնային փաթեթի բաժանորդների կապուղիների թողունակությունն ավելացվել է մինչև 3072 kbps: Hi-Line 3072 հաճախորդների համար ամսական բաժանորդային վարձը 15000 դրամից նվազեցվել է մինչև 12000 դրամի: Այսպես, օրինակ, Hi-Line «Մեգա» 512, 1024, 2048 и 3072 բաժանորդային վարձը կկազմի համապատասխանաբար 4500, 6000, 8000 և 12000 դրամ:
«Վերջին շաբաթները «ԱրմենՏել» ընկերության համար նշանավորվեցին նոր ձեռքբերումներով: Հայաստանի միասնական օպերատորը գործարկեց ևս մեկ արտաքին կապուղի, միանալով բարձր մակարդակի համաշխարհային մատակարարին, մեր ցանցում սկսել են գործել Google ծառայությունների էլեկտրոնային բովանդակության, այդ թվում Youtube վիդեոհոսթինգի նյութերի պահպանման համակարգեր: Համապետական տոնի նախաշեմին մենք նոր նվեր ենք մատուցում մեր բաժանորդներին ոչ միայն Երևանում, այլ նաև մարզերում և հույս ունենք, որ այն կբացի Ինտերնետ-ծառայությունների օգտագործման որակապես նոր փուլ», – նշեց ԱրմենՏել գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Արագության և տարիֆիկացման փոփոխությունը Hi-Line ծառայության անսահմանափակ սակագանային փաթեթների բոլոր բաժանորդների համար իրականացվում է ավտոմատ կերպով` պայմանագիրը վերակնքելու անհրաժեշտություն չկա:

20 Сентябрь 2011 - 09:04 AMT
Компания «АрменТел» объявляет об увеличении скорости и снижении цены в безлимитных тарифных планах услуги Hi-Line. Пропускная способность канала у всех абонентов тарифных планов Hi-Line 128, Hi-Line 256, Hi-Line 512 и Hi-Line 1024 увеличена вдвое. Абонентам тарифного плана Hi-Line с пропускной способностью в 2 Мб/с скорость увеличена до 3Мб/с. Для клиентов тарифного плана Hi-Line 3072 ежемесячная плата снижена с 15000 до 12000 драмов в месяц. Таким образом, абонентская плата в ТП Hi-Line «Мега» 512, 1024, 2048 и 3072 составляет 4500, 6000, 8000 и 12000 драмов соответственно.
«Последние недели ознаменовались для компании «АрменТел» новыми достижениями. Универсальный оператор Армении задействовал еще один внешний канал связи, подключившись к глобальному провайдеру высокого уровня, внутри нашей сети заработали ресурсы для кэширования популярного контента Google, в том числе материалов видеохостинга YouTube. В преддверии праздника мы с удовольствием преподносим всем нашим клиентам еще один подарок и надеемся, что он откроет для них новые горизонты общения», – отметил генеральный директор компании «АрменТел» Игорь Климко.
Изменение скорости и тарификации осуществляется автоматически для всех абонентов безлимитных тарифных планов услуги Hi-Line. Клиентам не нужно перезаключать договор.