20 Սեպտեմբեր 2011 - 09:51 AMT
Այսօր Երևանի Հ. Կարապենցի անվ. թիվ 6 դպրոցում բացվեց «Հարավկովկասյան երկաթուղու» հովանավորությամբ կահավորված նոր ինտերակտիվ համակարգչային սրահը։
«Հարավկովկասյան երկաթուղին, լինելով մեծ ընկերություն, կարևորում է նաև սոցիալական խնդիրների լուծումը։ Սա արդեն 4-րդ դպրոցն է, որին մենք աջակցում ենք։ Ընտրել ենք այս դպրոցը, քանի որ այն գտնվում է կայարանում», ասաց «ՀԿԵ» պետի տեղակալ և գլխավոր ինժեներ Սերգեյ Հարությունյանը և նշեց, որ «ՀԿԵ»-ն կարևորում է կրթության ոլորտը։
Ինտերակտիվ համակարգչային սրահը նորոգված է և հագեցած է 15 համակարգչով, էլեկտրոնային գրատախտակով, տպիչով և կահավորված է անհրաժեշտ սեղաններով, աթոռներով, պահարանով։ «ՀԿԵ»-ն դպրոցին նվիրեց նաև մի շարք գրքեր և սկավառակներ գեղարվեստական և կրթական թեմաներով։
Ըստ Սերգեյ Հարությունյանի՝ կարևոր չէ, թե երեխաները ապագայում որտեղ կաշխատեն, կարևորը կրթության հիմքն է։ «Այն բոլոր ներդրումները, որ մենք կատարում ենք կրթության ոլորտում, ես համոզված եմ, կվերադառնան մեզ 4, 5 և 10-պատկված»,- հավելեց նա

20 сентября в ереванской школе N 6 им. А. Карапенца открылся новый оборудованный интерактивный компьютерный зал, спонсором выступил ЗАО “ЮКЖД”.
“ЮКЖД”, будучи большой компанией, считает очень важным решение социальных программ. Это уже четвертая школа, которой мы помогаем. Мы выбрали именно эту школу, потому что она находится около железнодорожного вокзала”, – сказал заместитель начальника “ЮКЖД”, главный инженер Сергей Арутюнян, отметив, что “ЮКЖД” ценит значение образования.
Интерактивный компьютерный зал отремонтирован и оборудован 15 компьютерами, электронной доской, принтером и необходимой мебелью: столами, стульями, шкафами. Компания также подарила школе книги и диски с образовательной тематикой.
По словам Сергея Арутюняна, неважно, где в будущем будут работать дети, главное – основы образования. “Все наши инвестиции в сферу образования вернутся к нам в 4-, 5-, 10-кратном размере”, – добавил он.