Կա մի ֆունկցիա, որը մինչ այժմ մեր համակարգիչները վատ են կատարում։ Այն է մի համակարգչից մյուսը մեծ ֆայլերի փոխանցումը։ Էլեկտրոնային փոստը այդքան էլ լավ լուծում չէ մեծ ծավալի ֆայլերի համար։
Նոր iTwin USB սարքը այս խնդրի լուծման համար է ստեղծված։ Սարքը ունի երկու դիմացի և երկու ետևի USB մուտք։ Երկու Դիմացի մուտքերը միանում են համակարգչին, իսկ ետևեի մուտքերը՝ իրար։ Սակայն ֆայլերի տեղափոխման համար անհրաժեշտ է, որ համակարգիչները միացված լինեն ինտերնետ կապին։ Համակարգիչները կարող են լինել կամ միայն Mac (Apple ընկերության համակարգիչներ) կամ PC (անհատական համակարգիչներ)։ Այս մասին հաղորդում է Gadget Lab-ը։
iTwin-նն առաջին անգամ համակարգչին միանալիս ավտոմատ կերպով տեղադրում է ծրագիր համակարգչում, որի միջոցով էլ կատարվում է ֆայլերի փոխանակումը։

20 Сентябрь 2011 - 10:13 AMT
Существует функция, которую плохо выполняют наши компьютеры. Это передача файлов с одного компьютера на другой. Электронная почта также не является лучшим решением для больших файлов.
Новое устройство iTwin USB создано для решения этой проблемы. В iTwin USB встроено четыре выхода для USB, два передних выхода подключаются к компьютеру, а задние друг к другу. Однако для передачи файлов необходимо, чтобы компьютер был подключен к Интернету. Компьютер может быть только Mac (компьютеры компании Apple) или PC (персональные компьютеры). Об этом сообщает Gadget Lab.
Будучи впервые подключенным к компьютеру, iTwin автоматически помещает программу в компьютер, благодаря чему происходит передача файлов. iTwin –скорее программа, чем устройство. Его стоимость – 100 долларов.