ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը սեպտեմբերի 21-24-ը մասնակցելու է Վաշինգտոնում կազմակերպվող Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի խմբի կառավարիչների խորհուրդների 2011 թ. տարեկան ժողովին:
ԿԲ նախագահը կմասնակցի ԱՄՀ և ՀԲ Կառավարիչների խորհուրդների տարեկան հանդիպումների պլենար նիստերին, ԱՄՀ Հոլանդիայի ենթախմբի երկրների հանդիպմանը, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:
Հանդիպումներ են նախատեսված ԱՄՀ գործադիր տնօրեն Ախե Բակկերի, Համաշխարհային բանկի գործադիր տնօրեն Ռուդ Տրեֆերսի, Համաշխարհային բանկի Հարավային Կովկասի երկրների գծով տնօրեն Ասադ Ալամի, Միջազգային Ֆինանսական Կորպորացիայի փոխտնօրեն Դիմիտրիս Ցիցիրագոսի, Ասիական զարգացման բանկի փոխտնօրեն Ստան Վանդերսիպի հետ:
ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը սեպտեմբերի 25-ին մասնակցելու է Լոս-Անջելեսում կազմակերպվող բանկային ներդրումային համաժողովին, որի ընթացքում ներկայացվելու է «Հայաստանի ֆինանսական համակարգը՝ աճող և կայուն» թեմայով զեկույցը:

20 Сентябрь 2011 - 12:17 AMT
Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян примет участие в годовом собрании группы совета управляющих Международного валютного фонда и Всемирного банка, которая организуется в Вашингтоне 21-24 сентября . Как отмечается в сообщении пресс-службы ЦБ РА, Артур Джавадян примет участие в пленарных заседаниях ежегодных встреч руководителей советов МВФ и ВБ, во встрече стран МВФ подгруппы Голландии.
В рамках визита в США запланированы встречи с исполнительным директором МВФ Ахе Баккером, исполнительным директором ВБ Рудом Треферси, директором ВБ по линии стран Южного Кавказа Асадом Аламом, заместителем директора Международной финансовой корпорации Димитрисом Цицирагоси, а также заместителем директора Азиатского банка развития Станом Вандерсипом.
Помимо этого, глава Центробанка Армении 25 сентября примет участие в инвестиционном банковском форуме в Лос-Анджелесе, на котором будет представлен доклад по теме «Финансовая система Армении: растущая и стабильная».