7-րդ ամենամյա միջազգային տեխնոլոգիական ԴիջիԹեք ցուցահանդեսին կմասնակցեն նաև հայաստանյան առաջատար կրթական հաստատությունները:
Ոլորտին առնչվող կրթական ծրագրերը ցուցահանդեսում կներկայացնեն Հայաստանի պետական ճարտարագիտական, Հայ-ռուսական, Հայաստանի Ամերիկյան և Եվրասիա միջազգային համալսարանները, Մխիթար Սեբաստացի կրթահամալիրը, Միջազգային կրթության ամերիկյան խորհուրդները, Ֆինանսաբանկային քոլեջը և այլ կրթական հաստատություններ: ԴիջիԹեք ցուցահանդեսն ունի քարոզչական նպատակ, մարդկանց ցույց տալու, որ ապագան տեխնոլոգիական զարգացման մեջ է: Միջոցառման ընթացքում հատուկ ուշադրություն է դարձվելու երիտասարդներին` փորձելու ապահովել նրանց ներգրավվածությունը կրթական տարբեր ծրագրերին:
ՀՊՃՀ-ի պրոռեկտոր Ռ. Աղգաշյանի տեղեկացմամբ Պոլիտեխնիկն այս տարի ցուցահանդեսում հանդես կգա առանձին տաղավարով՝ ներկայացնելով սեփական կրթական ծրագրերը, ինչպես նաև համալսարանը «Նեյշընլ Ինսթրումենթս», «Մայքրոսոֆթ» և «Սինոփսիս» ընկերությունների տաղավարներում ունենալու է հատուկ բաժին, որտեղ կներկայացվի բուհի և տվյալ ընկերության համագործակցության արդյունքը։
Ցուցահանդեսի ընթացքում կազմակերպվելու է նաև տեխնոլոգիական ոլորտի աշխատանքի տոնավաճառ, որի շրջանակներում շուրջ 50 ընկերություններ կներկայացնեն իրենց թափուր աշխատատեղերը:
ԴիջիԹեք 2011 ցուցահանդեսը տեղի կունենա հոկտեմբերի 7-9-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Միջոցառումը կանցնի ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո և «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության պլատինե հովանավորությամբ: Կազմակերպիչն է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը:

В 7-ой ежегодной международной выставке технологий «DigiTec» примут участие передовые вузы Армении. Программы, относящиеся к сфере, будут представлены Государственным политехническим университетом, Армяно-российским университетом, Американским университетом, международнымуниверситетом «Евразия» Армении, финансовым банковским колледжем и другими учебными заведениями.
Выставка «DigiTec» преследует агитационную цель – показать людям, что будущее – в развитии технологий. В ходе мероприятия особое внимание будет уделено молодежи, будет сделана попытка вовлечь их в различные образовательные программы.
По словам проректора Государственного политехнического университета Р. Азгашяна, на выставке этого года вуз выступит отдельным павильоном, где представит собственные образовательные программы, университет будет представлен в особых отделах павильонов компаний «National Instruments», «Microsoft» и «Sinopsis», где будут представлены результаты сотрудничества университета и данных компаний.
В ходе выставки будет организована также ярмарка вакансий в технологической сфере, в рамках которой около 50 компаний представят свои свободные места.
Выставка «DigiTec» состоится с 7 по 9 октября в Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна. Мероприятие пройдет под патронажем премьер-министра РА Тиграна Саркисяна, платиновым спонсором выступит компания “ВиваСелл-МТС”. Организатор – Союз предприятий информационных технологий.