21 Սեպտեմբեր 2011 - 08:30 AMT
Samsung-ը թողարկել է նոր Samsung Transform Ultra սմարթֆոնը, որը ներառում է իր մեջ նորարարական տեխնոլոգիա Mobile ID հարթակը։ Այս մասին հայտնում է Samsung News-ը։
Transform Ultra լրացնում է Samsung Galaxy սմարթֆոնների շարքը, որոնք 4 ամսում դարձան ամենալավ վաճառվող սմարթֆոնները։ Transform Ultra-ն բոլոր նրանց համար է, ովքեր նախընտրում են Android համակարգով, զգայուն էկրանով և QWERTY ստեղնաշարով աշխատող սմարթֆոններ։
Mobile ID հարթակը հնարավոր է դարձնում է բացահայտել Android ծրագրեր և widget-ներ՝ հիմնվելով սեփական հետաքրքրությունների վրա՝ սկսած սպորտից մինչև ժամանց։
Transform Ultra-ն աշխատում է Android 2.3 Gingerbread օպերացիոն համակարգով։ Այն ունի մուտք դեպի Google Mobile ծառայություններ, հասանելի են Android Market-ի ավելի քանի 250,000 ծրագիր։ Սմարթֆոնն ունի 1GHz պրոցեսոր, 3MP տեսախցիկ, ինչպես նաև դիմացի տեսախցիկ տեսաչաթերի համար։ Ունի microSD քարտի մուտք մինչև 32Գբ ավելացնելու հնարավորությամբ, Wi-Fi անլար կապի միանալու հնարավորություն և GPS համակարգ։

21 Сентябрь 2011 - 08:30 AMT
Компания Samsung выпустила новый смартфон Samsung Transform Ultra, в котором была применена новаторская технология – платформа Mobile ID. Об этом сообщает Samsung News.
Transform Ultra дополняет ряд смартфонов Samsung Galaxy, которые за четыре месяца стали самыми продаваемыми смартфонами. Transform Ultra предназначен для тех, кто предпочитает смартфоны с операционной системой Android, чувствительным экраном и клавиатурой QWERTY.
Платформа Mobile ID позволяет распознавать программы Android и widget, основываясь на собственных интересах: от спорта до развлечений.
Transform Ultra работает с операционной системой Android 2.3 Gingerbread. У нее есть вход в сервисы Google Mobile, доступны более чем 250 000 программ Android Market. Смартфон снабжен процессором 1GHz, видеокамерой 3MP, а также камерой, предназначенной для видеочата, входом для карты microSD с возможностью увеличения памяти до 32 Гб, возможностью беспроводного подключения Wi-Fi-связи, системой GPS.