Facebook-ն իր նախագծողների կոնֆերանսի ժամանակ հայտարարել է, որ անցած շաբաթվա ընթացքում ամեն օր ցանց է այցելել առնվազն կես միլիարդ օգտագործող։ Այս մասին հաղորդում է Inside Facebook-ը։
Facebook-ի վերջին վիճակագրությունը ցույց էր տալիս, որ ցանցն ունի 750 միլիոն ամսական ակտիվ օգտագործող։ Նախագծողների կոնֆերանսի բացման ժամանակ դերասան Էնդի Սամբերգը, ով ձևացնում էր, թե իբր հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգն է, ներկայացրեց փոքր դիագրամ, որը ցույց էր տալիս, որ Facebook-ն ունի 800 միլիոն օգտագործող։
Կոնֆերանսի ժամանակ Facebook-ը նաև հայտնեց, որ այժմ իր 800 միլիոն օգտագործողներից 350 միլիոնը ցանց են այցելում ամեն օր բջջայիններից։ Facebook-ը բազմիցս նշել է, որ բջջայինը մեծ թիրախ է ընկերության համար և որ բջջայինը տեխնոլոգիաների արդյունաբերության ապագան է։
2011-ի մարտ ամսից սոցիալական ցանցը կատարեց բջջային տարբերակի կարևոր արդիականացում և նշեց, որ բջջային ծրագրերով օգտագործողների թիվը հասել է 250 միլիոնի։ Սա նշանակում է, որ բջջային օգտագործողների թիվը վեց ամսվա ընթացքում ավելացել է 100 միլիոնով։

Facebook во время конференции проектировщиков заявил, что в течение прошлой недели ежедневно сеть посещали, как минимум, полмиллиарда пользователей. Об этом сообщает Inside Facebook.
Последняя статистика Facebook показывает, что в сети зарегистрировано около 750 миллионов пользователей. Во время открытия конференции проектировщиков актер Энди Самберг, который выдавал себя за основателя Марка Цукерберга, представил небольшую диаграмму, согласно которой у Facebook 800 миллионов пользователей.
Во время конференции Facebook также заявил, что 350 из 800 миллионов посещают сеть с мобильного. Facebook неоднократно отмечал, что именно за мобильными будущее технологической промышленности.
С марта 2011 года соцсетью была усовершенствована мобильная версия, также было отмечено, что число пользователей с мобильного достигло 250 миллионов человек. Это означает, что в течение 6 месяцев число мобильных пользователей увеличилось на 100 миллионов человек.