«Էքսպոմեդիա» ցուցահանդեսների նախագծման կենտրոնը տեղեկացնում է, որ 2011 թվականի հոկտեմբերի 21-23 Աջարիայի ինքնավար հանրապետության մայրաքաղաք Բաթումում կկայանա ավանդական «Մեր տունը 2011» տասներորդ հոբելյանական ցուցահանդեսը «Buiding & Design International Fair» միջազգային միջոցառման շրջանակներում:
«Buiding & Design International Fair» միջոցառման մասնակիցներն են` Վրաստանը, Հայաստանը, Թուրքիան և Իրանը:
Միջոցառման կազմակերպիչը Աջարիայի ինքնավար հանրապետության զբոսաշրջության և առողջապահության վարչությունն է: Հայաստանում միջոցառման պաշտոնական կազմակերպիչը «Էքսպոմեդիա» ՍՊԸ-ն է:
10 տարի շարունակ «Էքսպոմեդիա» ՍՊԸ-ն համախմբում է հայկական և արտասահմանյան շինարարական, նախագծային, վերանորոգման դիզայնի, էքստերիերի և ինտերիերի կազմակերպություններին:
«Buiding & Design International Fair» միջոցառումը բացառիկ հնարավորություն է Հայաստանի սահմաններից դուրս ներկայացնել հայկական արտադրաքը, միտքը, հնարավորությունները:
Հայ կազմակերպիչների նպատակն է` ապացուցել, որ հայկական արտադրանքը մրցունակ է և համապասխանում է միջազգային չափորոշիչներին, ձեռք բերել նոր գործընկերներ, ստեղծել նոր փոխշահավետ արտադրող-սպառող գործարար կապեր:
Միջոցառումը կնպաստի շուկայի ընդլայմանը, նորագույն տեխնոլոգիաների , լուծումների, առաջարկների ներկայացմանը:

23 Сентябрь 2011 - 07:25 AMT
Армянские компании примут участие в десятой юбилейной международной выставке «Наш дом 2011» в Батуми, которая пройдет с 21 по 23 октября в рамках мероприятия «Building & Design International Fair». В мероприятии примут участие также Грузия, Турция и Иран.
Организатором мероприятия является Управление по туризму и здравоохранению Аджарии, а партнером в Армении – компания Expo Media.
Целью армянских организаторов является показать, что армянская продукция конкурентоспособна и соответствует международным стандартам, приобрести новых партнеров и создать новые взаимовыгодные бизнес-контакты между производителями и потребителями.
Как отмечается в сообщении пресс-службы армянской выставочной компании Expo Media, мероприятие будет способствовать расширению рынка и представлению новейших технологий, решений и предложений.