23 Սեպտեմբեր 2011 - 11:16 AMT
Սեպտեմբերի 23-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,2 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 371.70 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 371.50 դրամ:
Սեպտեմբերի 23-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 372.88 դրամ` սեպտեմբերի 22-ի համեմատ նվազելով 1.06 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 504.77 դրամ` նվազելով 0.76 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.06 կետով` կազմելով 11.65 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 23 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,2 млн. по среднему курсу 371,70 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 371,50 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 23 сентября составил 372,88 драма, сократившись по сравнению с 22 сентября на 1,06 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 504,77 драма, сократившись на 0,76 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,06 – до 11,65 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.