Ancestry.com-ի հիմնադիր և անկախ վերլուծաբան Փոլ Ալենը կրկին կանխատեսումներ է արել Google+ սոցիալական ցանցի աճի մասին։ Ըստ նրա, Google+-ն արդեն ունի 50 միլիոն օգտագործող։ Իհարկե, նա այս աճը պայմանավորում է անցյալ շաբաթ սոցիալական ցանցի՝ հանրությանը ազատ գրանցման համար հասանելի լինելով, գրում է TheInquirer-ը։«Google+-ն օրական գրանցում է 4% աճ, սա նշանակում է, որ օրական 2 միլիոն օգտագործող գրանցվում են ցանցում։ Սա այդքան էլ վատ նորություն չէ Facebook-ի համար, չէ՞ որ մրցակցությունը ընկերություններին էլ ավելի լավն է դարձնում»,-ասել է Փոլ Ալենը։
Նախորդ շաբաթ Google-ը հայտնել էր, որ իր սոցիալական ցանցում կարող են արդեն գրանցվել բոլորը՝ առանց ցանցին միանալու հրավերի։
G+ սոցիալական ցանցը երեք ամսական է։ Ըստ վերջին պաշտոնական տվյալների, ցանցն ունի ավելի քան 20 միլիոն օգտագործող։ Այժմ, դառնալով հանրային՝ բաց գրանցման համար, օրեցօր աճում է օգտագործողների քանակը։ Այս աճը կօգնի նաև հասկանալ և ստանալ օգտագործողների աշխարհագրության վիճակագրական ցուցանիշը։

Основатель и независимый аналитик Ancestry.com Пол Аллен вновь сделал предсказание о росте соцсети Google+. По его словам, Google+ уже зарегистрировала 50 миллионов пользователей. Конечно, этот рост он связывает с тем, что на прошлой неделе сеть была свободна для регистрации, пишет TheInquirer.
“Ежедневно Google+ регистрирует 4%-ый рост, это означает, что ежедневно в сети регистрируется 2 миллиона пользователей. Это не такая уж плохая новость для Facebook, ведь конкуренция заставляет компании стать лучше”, – сказал Пол Аллен.
На прошлой неделе Google заявила, что в сети могут зарегистрироваться все желающие, без приглашения.
Социальной сети G+ всего три месяца. Согласно последним официальным данным, в сети было более 20 миллионов пользователей. Теперь, после того, как сеть стала общественной, открытой для свободной регистрации, число пользователей растет день ото дня.