29 Սեպտեմբեր 2011 - 09:19 AMT
Flickr ֆոտոհոսթինգ ծառայությունը թողարկել է իր առաջին ծրագիրը՝ նախատեսված Android հեռախոսների համար։ Ծրագրի միջոցով լուսանկարներ վերբեռնելիս հնարավոր է ավելացնել նկարների վայրը, թեման, թողնել մեկնաբանություններ, ընտրել խմբեր, կիսել վերբեռնած նկարները սոցիալական ցանցերում։
Flickr Android ծրագրով կարելի է վերբեռնել ոչ միայն նկարներ, այլև սլայդեր։ Այս ֆունկիցան կոչվում է Photo Session։ Եվ սա դեռ ամենը չէ։ Flickr Android ծրագրում առաջին անգամ կան ֆիլտրեր, որոնք կարելի է օգտագործել նկարելիս և ապա միայն նկարները վերբեռնել կայք։ Այս մասին հաղորդում է ReadWrietWeb-ը։
Flickr-ն ունի նաև iOS ծրագիր, սակայն ֆիլտրերը միայն Android ծրագրում են։ Ֆիլտրերով լուսանկարելու հայտի ծրագրերից Instagram է, որի նոր թարմացումը 2 շաբաթ առաջ թողարկվեց։ Սակայն Instagram-ն, ի տարբերություն Flickr-ի, չունի Android ծրագիր։

Сервис фотохостинга Flickr запустил свою первую программу, предназначенную для телефонов Android. Сервис позволяет изменять размер фотографий, добавлять к ним текст, название места, где сделана фотография, визуальные эффекты, вращать снимки, убирать эффект “красных глаз”, а также корректировать насыщенность цвета, баланс черного и белого, резкость, позволяет поделиться фотографиями с друзьями в социальной сети.
С помощью программы Flickr Android можно загрузить не только фотографии, но и слайды. Эта функция называется Photo Session. Но и это еще не все. Впервые в программе Flickr Android присутствуют фильтры, которые можно использовать при фотографировании и загрузке фотографии на сайт. Об этом сообщает ReadWrietWeb.
Flickr содержит и программу iOS, но фильтры есть только в программе Android. Одной из известных программ фотографирования с фильтрами является Instagram, обновление которой произошло две недели назад. Однако, в Instagram в отличие от Flickr нет программы Android.