29 Սեպտեմբեր 2011 - 11:21 AMT
«Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոնը» հոկտեմբերի 7-9-ը կմասնակցի Դիջիթեք տեխնոլոգիական ցուցահանդեսին, ուր կներկայացնի իր գործունեությունը։ Այս մասին հայտնում են ԻՏՁՄ-ից՝ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից։ Կենտրոնի ղեկավար Եվա Հյուսյանի խոսքով՝ միջոցառման ընթացքում այցելուներին հնարավորություն կտրվի տեղում գրանցվել կենտրոնում կազմակերպվող դասընթացներին:
«Այժմ անցկացնում ենք տեխնոլոգիական ու բիզնես դասընթացներ, ինչպես նաև թիմային աշխատանքի շնորհիվ ստեղծվում են տարբեր պրոդուկտներ , որոնց մի մասը ևս կներկայացվի ցուցահանդեսին: Կարևոր է, որ մեր երիտասարդները տեսնեն՝ ինչ հաջողության են հասել իրենց հասակակիցները և հավատան իրենց ուժերին»,-նշում է Եվա Հյուսյանը:
Թիմերն այժմ աշխատում են կրթական, առողջապահական, բանկային և այլ ոլորտներին վերաբերող պրոդուկտների վրա, իսկ ցուցահանդեսը լավ հնարավորություն է ներդրողների հետ հանդիպելու համար:
«Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոնը» ցուցահանդեսում հանդես կգա մի քանի տաղավարներում՝ Microsoft-ի և Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի հետ միասին:
ԴիջիԹեք տեխնոլոգիական ցուցահանդեսը տեղի կունենա հոկտեմբերի 7-9-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում։ Ցուցահանդեսին ակնկալվում է մոտ 18 000 այցելու և 100 մասնակից ընկերություն: Այն կանցկացվի ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո և «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության պլատինե հովանավորությամբ։Կազմակերպիչն է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը:

“Инновационный центр Microsoft” 7-9 октября примет участие в технологической выставке “DigiTec”, где представит свою деятельность. Об этом сообщают в Союзе предприятий информационных технологий (СПИТ).
По словам руководителя программы Инновационного центра Microsoft в Армении Евы Юсян, посетителям будет предоставлена возможность на месте зарегистрироваться на курсы, организованные центром.
“Пока мы проводим технологические и бизнес-курсы, благодаря тематическим работам создаются различные продукты, часть которых также будет представлена на выставке. Очень важно, чтобы молодежь увидела, каких успехов достигли их сверстники и поверила в свои силы”, – отметила Ева Юсян.
Пока команды работают над продуктами, относящимися к сферам образования, здравоохранения и к банковской сфере, а выставка – хорошая возможность встретиться с инвесторами.
“Инновационный центр Microsoft” примет участие в выставке “DigiTec” в нескольких павильонах совместно с Microsoft и СПИТ.
Технологическая выставка “DigiTec” состоится с 7 по 9 октября в Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна. На выставке ожидается 18 000 посетителей, а также участие около 100 компаний. Мероприятие пройдет под патронажем премьер-министра Армении, платиновым спонсором выступит компания “ВиваСелл-МТС”. Организатор – СПИТ.