Շուրջ 100 ընկերություն ներկա դրությամբ հայտ է ներկայացրել մասնակցելու ԴիջիԹեք տեխնոլոգիական ցուցահանդեսին: Սա նշանակում է, որ 40% աճ է գրանցվել նախորդ տարվա համեմատ, որին մասնակցում էր 68 ընկերություն: Այս մասին տեղեկացնում են Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից։
«Մենք մեր առջև ոչ թե թվերը մեծացնելու գերնպատակ ենք դրել, այլ ցանկանում ենք մարդկանց ցույց տալ, որ ապագան տեխնոլոգիական զարգացման մեջ է: Այս տարի ընկերությունները շատ արագ են հայտեր ներկայացնում DigiTec-ին մասնակցելու համար, ինչը նշանակում է` նախորդ ցուցահանդեսներն արդյունավետ են ընթացել»,- նշում է ցուցահանդեսի կազմակերպիչ ԻՏՁՄ տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:

Около 100 компаний представили заявки на участие в технологической выставке “DigiTec”. Это означает, что по сравнению с прошлым годом наметился 40%-ый рост, тогда в выставке приняли участие 68 компаний. Об этом сообщили в Союзе предприятий информационных технологий (СПИТ).
“Мы не ставим перед собой цель – увеличить число участников, мы хотим показать людям, что будущее – за технологическим развитием. В этом году компании очень быстро зарегистрировались, это значит, что предыдущие выставки были довольно продуктивными”, – отметил организатор выставки, директор СПИТ Карен Варданян.
В 7-ой ежегодной международной выставке “DigiTec 2011” принимают участие компании из Грузии, России, Сингапура, Польши, Тайваня. В числе участников выставки такие известные компании, как VivaCell-MTS, Ucom, Maxtronic, Unicomp, Microsoft, GNC Alfa, Redinet, Synopsys, X-Art, Instigate, ArmSoft, Epygi, Enterprise Incubator Foundation, Nork, Innovative Solutions, Ovak Technologies, Rafa Solutions, Engineering starts in High-school, IP Protection legal firm, LuxBrok, Museum of Science & Technology.
Мероприятие пройдет под патронажем премьер-министра Армении, платиновым спонсором выступит компания “ВиваСелл-МТС”. Организатор – СПИТ.