Բազմաթիվ Foursquare գեոլոկացիոն ցանցի օգտագործողներ սիրում են ամրագրվել (check in) իրենց տներում։ Նրանք սիրում են դառնալ իրենց տների տեղանքապետը (mayor), տեղեկացնել ընկերներին, որ արդեն տանն են ուշ երեկույթից հետո։ Սակայն, երբ օգտագործողները ամրագրվում են տներում, նրանց տան հասցեն քարտեզի վրա տեսանելի է դառնում բոլորին և այս դեպքում օգտագործողը վտանգվում է, չէ՞ որ նրա տան գտնվելու գաղտնիությունը ապահոված չէ։
Foursquare-ը մտահոգվել է այս խնդրով և այժմ ապահովում է օգտագործողների անվտանգությունը։ Ցանցը ցույց է տալիս օգտագործողի տան հասցեն քարտեզի վրա միայն օգտագործողի ընկերներին։ Անգամ ամրագրումը Facebook-ում կամ Twitter-ում կիսելու դեպքում (check in sharing) ոչ ոք չի կարող տեսնել օգտագործողի տան հասցեն քարտեզի վրա։
Foursquare-ն ավելացրել է նաև նոր «հաղորդել խնդրի մասին» հնարավորությունը, որը թույլ է տալիս օգտագործողներին դիմել ցանցին իրենց տան հասցեն ճանաչելու և ուրիշների համար անհասանելի դարձնելու խնդրով։

30 Сентябрь 2011 - 08:54 AMT
Многие пользователи соцсети Foursquare предпочитают делать отметки (check in) в своих домах, становиться мэрами (mayor) своих домов, ставить друзей в известность о том, что они уже дома после вечеринки. Однако когда пользователи отмечаются в собственных домах, их домашний адрес на карте становится виден всем, что не безопасно для пользователя.
Foursquare позаботился об этом, обеспечив безопасность своих пользователей. Отныне сеть будет показывать адрес пользователя только его друзьям. Даже делясь отметкой в Facebook или Twitter (check in sharing), никто не сможет увидеть адреса на карте.
Foursquare добавил новую возможность “сообщать о проблеме”, которая позволит обратиться к администрации сети с просьбой сделать недоступным адрес дома для других.