30 Սեպտեմբեր 2011 - 11:27 AMT
Այսօր All Media ընկերությունը ներկայացրեց իր նոր գովազդային ցանցը՝ AdNet.am-ը, որի նպատակն է հայկական որակյալ ինտերնետ ռեսուրսների միավորումը՝ ինտերնետ գովազդի առավել արդյունավետ ձևաչափերի օգտագործմամբ։
All Media-ի տնօրեն Արմեն Մարտիրոսյանի խոսքով՝ AdNet-ը նոր ֆորմատի գովազդային ցանց է, որը հիմնականում տարածված է Ռուսաստանում։ AdNet-ն օգտագործում է Adfox գովազդի ռուսական կառավարական համակարգը։
«Հայաստանում ինտերնետային գովազդների ոլորոտում օգտագործում են ֆիքսված ժամանակային ցուցադրությամբ գովազդը, որը զարգացած երկրներում վաղուց արդեն ոչ ոք չի օգտագործում։ Իսկ AdNet-ը ճկուն է, միաժամանակ կարելի է ցուցադրել 10 գովազդ և ստանալ 10 տեսակի մեծ հաշվետվություն՝ աշխարհագրական, ըստ բացառիկ այցելուների քանակի, ըստ բրաուզերների և այլն։ Ճկունությունը դրսևորվում է նաև թարգեթավորման 15 գործիքներով։ Այս ամենի արդյունքում գովազդատուն խնայում է նաև իր գովազդային բյուջեն և հաշվետվությամբ արդեն հասնակում գովազդի արդյունավետությունը»,-նշեց Արմեն Մարտիրոսյանը։ Ընկերությունն արդեն ունի 12 գործընկեր՝ ԶԼՄ-ներ և ֆինանսական այլ ուղղվածության կայքեր։ AdNet-ը տրամադրում է երկու տեսակի գովազդ՝ ստանդարտ բաներային և ֆլեշ գովազդ։ Բացի դրանից AdNet-ը բանակցություններ է վարում մի շարք ինտերնետ հարթակների հետ՝ նրանց նոր գովազդային ցանցերերին միացնելու համար:
«Հայկական ինտերնետ շուկան ակտիվորեն զարգանում է մի շարք գործիքների շնորհիվ: Այսօր գովազդային հոսք է նկատվում ինտերնետում, ինչը նպաստում է ինտերնետ նախագծերում ներդրումներին»,-ավելացրեց Արմեն Մարտիրոսյանը։ All Media ընկերությունը ստեղծվել է 2010-ին։ Այն գործարկել է Հայաստանում հայտնի նորությունների ագրեգատոր mediagid.am-ը, ուր օրեկան կա մոտ 1300 լրատվական հոսք երեք լեզուներով։

30 Сентябрь 2011 - 11:27 AMT
30 сентября компания “All Media” представила новую рекламную сеть AdNet.am, цель которой – объединение в одну общую рекламную сеть качественных армянских Интернет-ресурсов с использованием наиболее эффективных форматов Интернет- рекламы.
По словам директора “All Media” Армена Мартиросяна, AdNet – это рекламная сеть нового формата, которая в основном распространена в России. AdNet использует российскую систему управления рекламой Adfox. “В Армении в сфере Интернет-рекламы используют рекламу фиксированного по времени показа, что уже давно не используется за рубежом. AdNet – более гибкая сеть”. По его словам, сеть предоставляет гибкие инструменты таргетинга, возможность получения более 10 видов отчетностей. В результате рекламодатель сэкономит рекламный бюджет.
У компании уже есть 12 партнеров: СМИ и сайты финансовой направленности. Также ведутся переговоры с несколькими ведущими интернет-платформами для подключения их к новой рекламной сети.
“Армянский Интернет-рынок активно развивается, благодаря некоторым инструментам. Сегодня наблюдается поток рекламы в Интернете, что содействует инвестициям в Интернет-проекты”, – сказал Армен Мартиросян. Компания “All Media” основана в 2010 году. Она задействовала известный агрегатор новостей Армении – mediagid.am.”.